X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Італійське економічне диво"

Завантажити презентацію

"Італійське економічне диво"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Італійське економічне диво (1950-1970)

Слайд 2

План Передумови Період економічного дива Механізм економічного дива Географічні особливості розподілу впливу промислового дива Соціальні наслідки Кінець економічного дива

Слайд 3

Італійське економічне диво - Період швидкого економічного зростання в Італії між серединою 1950-х і серединою 1970-х, в ході якого економіка країни з аграрно-індустріальної перетворилася на одну з найбільш індустріалізованих в світі і увійшла в число світових лідерів.

Слайд 4

Передумови З Другої Світової війни Італія вийшла в числі найбільш постраждалих і зруйнованих європейських країн. "Il boom" являє собою модернізацію економіки та її розвиток до рівня однієї з найбільших економік світу. Двигунами економічного буму послужили передбачення і економічна кмітливість італійських підприємців, а так само виявлення родовищ метану і гідрокарбонатів на Паданской рівнині, що дало поштовх до нового розвитку чорної металургії. Піднесенню італійської виплавки стали сприяла також допомогу США, опиняється у відповідності з планом Маршалла і прямувала на відновлення основних галузей промисловості. Головною метою цих вливань був розвиток індустріальних галузей економіки до такого рівня, який дозволив би їм бути конкурентоспроможними на просторі Загального Ринку.

Слайд 5

З початку 50-х років Італія вступила в період виключно швидкого індустріального розвитку, обганяючи за темпами середньорічного приросту виробництва промислової прoдукціі всі європейські країни, а в світовому масштабі поступаючись лише Японії. У 1959, 1960, 1961 і 1962 роках економічне зростання досяг відповідно 6,4%, 5,8%, 6,8% і 6,1% ВВП. У період 1957-1960 років середній річний приріст індустріального виробництва становив 31,4%. Ще більш вражаючий ріст показували такі галузі: автомобілебудування - 89%, точне машинобудування - 83%, виробництво штучних волокон - 66,8%.

Слайд 6

Слайд 7

Разом, за період з 1953-1962 обсяг промислового виробництва в Італії збільшився втричі. Корейська війна (1950-1953) і пов'язана з виробництвом танків і літаків потреба в сталі додали додаткове прискорення італійському індустріальному та економічному зростанню. З 1964 року в середньому зростання становив 8% щорічно, а в найбільш розвинених індустріальних містах Півночі ( Мілан, Генуя, Турин) розвиток йшло ще більш швидкими темпами. Основною продукцією стали: модний одяг і взуття (в основному Мілан), друкарські машинки (фірма Оліветті) пральні машини, автомобілі ( ФІАТ, Ламборгіні, Мазераті, Феррарі), обладнання, бензин.

Слайд 8

Слайд 9

Італія почала стабілізувати імпорт і експорт. Економічне зростання було настільки вражаючим, що навіть президент США Джон Ф. Кеннеді високо оцінив динаміку італійської економіки під час обіду з президентом Італії Антоніо Сеньї в Римі

Слайд 10

Механізм економічного дива Цей ривок був здійснений завдяки великим капіталовкладенням в ключові галузі виробництва, що дозволило докорінно оновити їх. Капіталовкладення такого масштабу опинилися під силу насамперед найбільш потужним, що займав командні позиції у відповідних галузях компаніям, які здійснювали їх як за рахунок власних коштів, так і за допомогою дісталися переважно їм кредитів по плану Маршалла (у тому числі 35% цих кредитів отримав автомобільний концерн ФІАТ, 40% - кілька корпорацій, що панували в електроенергетиці, і т. д.). Тому що широкі промислові кола виступили в авангарді широкої модернізації виробництва сприяла впевненість в майбутньому буржуазного ладу в Італії, яка повернулася до "капітанам індустрії" після розриву антифашистського єдності.

Слайд 11

Слайд 12

Для переозброєння промисловості активно використовувалися важелі державного втручання в економіку. Зберігся і продовжував грати важливу роль в довгостроковому кредитуванні промисловості створений при фашизмі державний Інститут промислової реконструкції. З відкриттям в Італії запасів нафти була заснована державна компанія " ЕНІ "(Національне управління рідкого палива), цілком взяла в свої руки нову галузь промисловості - нафтохімічну. Державні капіталовкладення склали в 1952-1953 рр.. 41% всіх інвестицій, а в 1959 році тільки на частку Інституту промислової реконструкції і "ЕНІ" припадало 30% їх загальної маси.

Слайд 13

Географічні особливості розподілу впливу промислового дива Інтенсивний розвиток промисловості викликав масову міграцію в місто сільського населення, особливо з південних областей. Урядова аграрна реформа не призвела до створення в Меццоджорно (на Півдні) скільки-небудь значного шару життєздатних селянських господарств, хоча в 50-ті роки саме на це йшла левова частина інвестицій по лінії спеціально заснованої Каси Півдня (розмір державних інвестицій в земельну реформу за 12 років склав 638 млрд лір, до цієї суми слід додати витрати самих одержувачів земель, приблизно 15% від суми державних інвестицій). Велика частина наділів, які віддавали селянам, були дрібними і середніми, і, не витримуючи конкуренції з боку великих товарних агропідприємств, швидко приходили в занепад. Чимало селян, які одержали землю, закидали свої наділи і переселялися в місто. Постійно маючи величезним резервом робочих рук, італійські підприємці мали можливість утримувати заробітну плату в промисловості на рівні нижчому, ніж в інших країнах ЄЕС, і за рахунок цього скорочувати витрати виробництва і посилювати конкурентоспроможність своїх товарів.

Слайд 14

Слайд 15

Різке посилення промислового потенціалу Півночі відбувалося при триваючому відставанні аграрного Півдня. У зоні Меццоджорно в цей період виникали окремі острівці металургійної, хімічної, нафтопереробної промисловості. Підприємства цих галузей ніяк не були пов'язані з місцевими з місцевою господарської середовищем ("собори в пустелі"), їх розміщення відповідало не потребам самої південноіталійських економіки, а інтересам промислових гігантів Півночі.

Слайд 16

Соціальні наслідки Всього протягом 1950-1960-х років з села пішло 1.8 млн осіб, у містах Півночі починалася помилкова урбанізація, вони обростали безліччю нетрів передмість за наявності в самих містах безлічі порожніх квартир, що продавалися по недоступним робочим цінами. У 1951-1961 роках в умовах сприятливої економічної кон'юнктури середній погодинної заробіток промислових робітників виріс на 20%, але таке зростання заробітної плати далеко не відповідав збільшення витрат їх фізичної та нервової енергії в результаті широкого впровадження промислово-конвеєрного виробництва.

Слайд 17

Слайд 18

Кінець економічного дива Перетворену економічним дивом Італію стали називати країною "неокапіталізма". Але невід'ємними аспектами "неокапіталістичній" насправді були і традиційно властиві Італії регіональні диспропорції і глибокі соціальні протиріччя. Нафтова криза 1973 року тимчасово зупинив економічний бум, викликавши різкий ріст інфляції і збільшення вартості енергоносіїв (Італія надзвичайно сильно залежить від імпорту нафти і природного газу). Цей економічний спад продовжувався до середини 1980-х.

Слайд 19

Слайд 20

Дякую за увагу) Виконала Грель Ольга

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія