X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Хіросіму і Нагасакі

Завантажити презентацію

Хіросіму і Нагасакі

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Атомні бомбардування Хіросіми і Нагасакі

Слайд 2

Ядерний гриб над Хіросимою 6 серпня 1945 года Ядерний гриб над Нагасаки 9 серпня  1945 года

Слайд 3

Атомне бомбардування Хіросіми и Нагасакі  (6 и 9 серпня  1945 року) — єдині в історії людства два приклади використанння ядерної здброї. Здійснені Збройними силами США на завершальному етапі Другої світової війни (офіційно оголошена мета - прискорити капітуляцію Японії).

Слайд 4

Вранці 6 серпня 1945 року американський бомбардировщик  B-29 «Enola Gay» під командуванням полковника Пола Тіббетса зкинув на японське місто Хіросима атомну бомбу  «Little Boy» («Малюк») еквівалентом від 13 до 18 кілотонн тротила. Три дні потому, 9 серпня 1945, атомна бомба «Fat Man» («Товстун») була скинута на місто Нагасакі пілотом Чарльзом Суіни, командиром бомбардировщика B-29 «Bockscar». Загальна кількість загиблих від 90 до 166 тисяч людей в Хіросимі та от 60 до 80 тисяч людей — в Нагасакі.

Слайд 5

ПЕРЕДУМОВИ У вересні 1944 року на зустрічі президента США Франкліна Рузвельта і прем'єр-міністра Великобританії Уїнстона Черчілля в Хайд-Парку була укладена домовленість, згідно з якою передбачалася ймовірність використання атомної зброї проти Японії. До літа 1945 року США за підтримки Великобританії і Канади в рамках Манхеттенського проекту завершили підготовчі роботи зі створення перших діючих зразків ядерної зброї. Після трьох з половиною років прямої участі США у Другій світовій війні близько 200 тис. американців були вбиті, приблизно половина з них - у війні проти Японії.

Слайд 6

Хіросіма під часи Другої світової війни Хіросіма розташовувалася на плоскій місцевості, трохи вище рівня моря, на 6 островах, з'єднаних 81 мостом. Населення міста перед війною складало понад 340 тисяч осіб, що робило Хіросіму сьомим за величиною містом Японії. У місті розташовувався штаб П'ятої дивізії і Другої Основний армії . Хіросіма була важливою базою постачання японської . Населення Хіросіми досягло максимуму в 380 тисяч чоловік в ході війни, але перед бомбардуванням населення поступово зменшувалася внаслідок систематичної евакуації за наказом японського уряду. На час атаки населення складало близько 245 тисяч чоловік.

Слайд 7

Бомбардування Хіросіми Основною метою першої американської ядерного бомбардування була Хіросіма (запасними були Кокура і Нагасакі). 6 серпня в 1:45 американський бомбардувальникB-29 під командуванням командира 509-го змішаного авіаційного полку полковника Пола Тіббетса, що ніс на борту атомну бомбу, злетів з острова Тініан, що знаходився приблизно в 6 годинах літа від Хіросіми. Близько сьомої години ранку мережа японських радарів раннього попередження зафіксувала наближення кількох американських літаків, що прямували до південної частини Японії. Була оголошена повітряна тривога і зупинено радіомовлення в багатьох містах, включаючи Хіросіму. Приблизно о 8:00 оператор радара в Хіросімі визначив, що кількість приближавшихся літаків було дуже малим - можливо, не більше трьох, - і повітряна тривога була відмінена. По радіо було передано стандартне повідомлення, що буде розумно відправитися в бомбосховища, якщо B-29 будуть справді помічені, і що очікується не наліт, а всього лише якийсь різновид розвідки. В 8:15 місцевого часу В-29, перебуваючи на висоті понад 9 км, справив скидання атомної бомби на центр Хіросіми. Вибух, еквівалентом від 13 до 18 кілотонн тротилу, стався через 45 секунд після скидання. Пол Тіббетсперед зльотом,  ранок 6 серпня 1945

Слайд 8

Тінь людини, в момент вибуху сидів на східцях сходів перед входом в банк, 250 метрів від епіцентру Хіросіма після атомного вибуху Кількість загиблих від вибуху склала від 70 до 80 тисяч чоловік. До кінця 1945 року, в зв'язку з дією радіоактивного зараження і інших пост-ефектів вибуху, загальна кількість загиблих становить від 90 до 166 тисяч чоловік. Після закінчення 5 років, загальна кількість загиблих, з урахуванням померлих від раку та інших довгострокових впливів вибуху, могло досягти або навіть перевищити 200 тисяч осіб.

Слайд 9

Бомбардування Нагасакі 9 серпня 1945 Нагасакі під час Другої світової війни Нагасакі в 1945 році розташовувався у двох долинах. Під час Другої світової війни місто, що представляв собою великий морський порт, набув особливого значення ще й як промисловий центр, в якому були зосереджені сталеливарне виробництво і верф Міцубісі, торпедне виробництво Міцубісі-Ураков. Нагасакі не піддавався великомасштабним бомбардуванням до вибуху атомної бомби, проте ще 1 серпня 1945 на місто було скинуто кілька фугасних бомб, які пошкодили верфі і доки в південно-західній частині міста. Результатом рейду 1 серпня стала часткова евакуація населення, особливо школярів. Тим не менш, на момент бомбардування населення міста все ще становило близько 200 тисяч чоловік.

Слайд 10

Основною метою другої американської ядерного бомбардування була Кокура, запасний - Нагасакі. У 2:47 9 серпня американський бомбардувальник B-29 під командуванням майора Чарльза Свіні, який ніс на борту атомну бомбу, злетів з острова Тініан. В цей же час літаки-розвідники доповіли, що хмарність над Кокур досягає 70%, що не дозволяє провести бомбометання при візуальному контролі. Отож, було взято курс на Нагасакі, який, як з'ясувалося, також був закритий хмарами. Суїні знехотя схвалив набагато менш точний захід на ціль щодо радару. В останній момент однак, бомбардир-навідник капітан Керміт Біхан в просвіті між хмарами помітив силует міського стадіону, орієнтуючись на який він справив скидання атомної бомби. Вибух стався в 11:02 місцевого часу на висоті близько 500 метрів. Потужність вибуху склала близько 21 кілотонни.

Слайд 11

Нагасакі до и після атомного вибуху

Слайд 12

Японський хлопчик, верхня частина тіла якого не було закрито під час вибуху Втрати і руйнування Згідно зі звітом префектури Нагасакі, «люди і тварини загинули майже миттєво» на відстані до 1 км від епіцентру. Майже всі будинки в радіусі 2 км були зруйновані, і сухі, займистих матеріалів, такі як папір, запалали на відстані до 3 км від епіцентру. З 52 000 будівель в Нагасакі 14000 були зруйновані і ще 5400 - серйозно пошкоджені. Тільки 12% будівель залишилися неушкодженими. Хоча в місті не виникло вогняного смерчу, спостерігалися численні локальні пожежі.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Всесвітня історія