X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ГРЕКО-ПЕРСЬКІ ВІЙНИ: ІСТОРЯ. ПЕРЕБІГ

Завантажити презентацію

ГРЕКО-ПЕРСЬКІ ВІЙНИ: ІСТОРЯ. ПЕРЕБІГ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТЕМА. ГРЕКО-ПЕРСЬКІ ВІЙНИ

Слайд 2

План 1. Перське вторгнення в Грецію. 2. Марафонська битва. 3. Похід Ксеркса. Битва при Фермопілах. 4. Саламінська битва. 5.Перший Афінський морський союз.

Слайд 3

1. Перське вторгнення в Грецію

Слайд 4

Причини перського вторгнення в Грецію:   Привід до війни: Допомога Афін і Еретрії малоазіатським грекам стала приводом для початку військових дій проти Балканської Греції. 1. Затвердити свою владу в районі Егейського моря. 2. Підкорити собі другу частину грецького світу - Балкани, бо її панування над греками в Малій Азії не було надійним. 3.Контролювати всі торговельні шляхи у Східному Середземномор'ї. 4. Відновити володіння Фракією, яка відпала під час повстання малоазіатських греків. Фаланга- тісно зімкнутий стрій піхоти

Слайд 5

Організація грецької армії В Афінах 18-ти річні юнаки повинні були пройти двохрічну військову підготовку, під час якої вони називалися ефеби. По досягненню 20 років чоловік зараховувався до лав діючої армії. У віці 50-60 років чоловіки виводилися в запас і залучалися для несення гарнізонної служби. У випадку війни і вони, і молоді чоловіки повинні були воювати. Афінськими війсками керували стратеги. Основа війска – піші важкоозброєні воїни – гопліти.

Слайд 6

2. Марафонська битва – 490 р. до н.е.

Слайд 7

Картина що зображує Фідіппіда, який приносить звістку про перемогу в Марафонській битві жителям Афін. Марафо нський біг або марафо н - спортивні змагання з бігу на дистанцію, що складає 42 км 195м.

Слайд 8

3. Похід Ксеркса в Грецію – 480р. до н. е. Ксеркс I— персидський цар (486 – 465 рр. до н.е.) із династії Ахеменідів. Ксеркс приказывает высечь море

Слайд 9

фото

Слайд 10

фото

Слайд 11

фото

Слайд 12

фото

Слайд 13

« Подорожній, звістку віднеси всім громадянам Лакедомона: честно виконавши борг, тут ми в могилі лежимо».

Слайд 14

Після Фермопільської битви перси нищили все на своєму шляху. Коли греки дізнались про поразку при Фермопілах, вони вивезли все населення Аттики на острів Саламін. Друге вторгнення персів було неминучим. Це прекрасно розумів Фемістокл, який на той час був обраний стратегом. За його пропозицією афіняни побудували флот в 200 трієр. Дякуючи Фемістоклу 30 эллінських держав утворили союз проти персів.

Слайд 15

Грецька трієра Трієри стали хазяями морів; ескадри стрімких кораблів борознили морські простори, подібно зграям хижих птахів накидаючись на ворожі судна. У єдиному ритмі злітали весла, і неслася над морем пісня корабельних веслярів: "Уперед сини Еллади любимої!" Довгий витончений корпус розпорював хвилі могутнім іклом-тараном; на носі стояли офіцери в шоломах із султанами й бився на вітрі вимпел із совою - улюбленим птахом богині Афіни. Починалася нова епоха - епоха Афінської морської держави.

Слайд 16

4. Саламінська битва – вересень 480 р. до н.е. Битва при Саламіні, Вільгельм фон Каульбах

Слайд 17

фото

Слайд 18

5.Перший Афінський морський союз – 478-477р. до н.е. У ході війни з персами в районі Егейського моря під головуванням Афін утворився союз грецьких держав, відомий під іменем Першого афінського морського союзу (У IV ст. виник Другий афінський морський союз). Афінський морський союз, що спочатку склався як чисто військовий союз, в якому Афінам належала тільки військова гегемонія, фактично дуже швидко переродився в афінську морську державу.

Слайд 19

Закріплення вивченого на уроці Розв’яжіть кросворд 1.Острів у берегів Атики. 2. Бойовий корабель. 3.Військова посада у Давній Греції. 4.Піші важкоозброєні воїни. 5.Як називали 18-річних юнаків, які проходили 2-х річну військову підготовку. 6.Як називають спортивні змагання з бігу на дистанцію, що складає 42 км 195 м   1.   6.       4. 3. 2.т         5.  

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія