X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Горбачов Михайло Сергійович

Завантажити презентацію

Горбачов Михайло Сергійович

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Горбачов Михайло Сергійович

Слайд 2

Біографія Народився в селі Привольне Красногвардійського району Ставропольського краю. Після закінчення в 1955 році юридичного факультету МГУ був направлений у Ставрополь у краєву прокуратуру. Працював заступником завідувача відділу агітації і пропаганди Ставропольського крайкому ВЛКСМ, першим секретарем Ставропольського міськкому комсомолу, потім другим і першим секретарем крайкому ВЛКСМ (1955–1962). Із 13 років періодично поєднував навчання в школі із роботою в МТС і в колгоспі. Із 15 років працював помічником комбайнера машинно-тракторної станції. У 1948 році, сімнадцятирічним, був нагороджений орденом Трудового Червоного прапора, як знатний комбайнер. В 1950 році вступив до МГУ імені М. В. Ломоносова. У 1953 році одружився із Раїсою Максимівною Титаренко  Як Генеральний секретар Центрального Комітету Комуністичної партії Радянського Союзу 1985–1991, Голова Президії Верховної Ради СРСР 1988–1989, Голова Верховної Ради СРСР 1989–1990, Президент СРСР 1990–1991 проводив ліберальні реформи всередині країни, які були названі Перебудовою і призвели до появи багатопартійності; спробував обмежити гонку озброєнь. 2009 року став лауреатом німецької премії «Квадрига».

Слайд 3

Партійна робота 1952 — прийнятий до лав КПРС. Березень 1962 — парторг крайкому КПРС Ставропольського територіально-виробничого колгоспно-радгоспного управління. 1963 — завідувач відділу партійних органів Ставропольського крайкому КПРС. Вересень 1966 — обраний першим секретарем Ставропольського міськкому партії. 1967 — закінчив економічний факультет Ставропольського сільськогосподарського інституту (заочно), спеціальність—агроном-економіст. Серпень 1968 — другий секретар Ставропольського крайкому КПРС. Квітень 1970 — перший секретар Ставропольського крайкому КПРС. 1971–1991 — член ЦК КПРС. Листопад 1978 — обраний секретарем ЦК КПРС. 1979–1980 — кандидат у члени Політбюро ЦК КПРС. На початку 80-х років здійснив ряд закордонних візитів, під час яких познайомився з Маргарет Тетчер і подружився з Олександром Яковлєвим, який очолював у той час радянське посольство у Канаді. Брав участь у роботі Політбюро ЦК КПРС щодо вирішення важливих державних питань.

Слайд 4

Діяльність на посаді генсека і президента 8 квітня 1986 відбувся візит М. С. Горбачова до Тольятті, де він відвідав «Волзький Автозавод». Результатом цього візиту було рішення про створення на базі флагмана вітчизняного машинобудування інжинірингового підприємства — галузевого науково-технічного центру (НТЦ) ВАТ «АВТОВАЗ», що стало значущою подією радянського автопрому. На своєму виступі у Тольятті Горбачов вперше виразно вимовляє слово «перебудова», це було підхоплено ЗМІ і стало гаслом нової епохи, що почалася в СРСР.

Слайд 5

15 травня 1986 року почалася кампанія посилення боротьби з нетрудовими доходами, яка на місцях розумілася як боротьба проти репетиторів, продавців квітів, шоферів, які підвозили пасажирів, і продавців домашнього хліба в Середній Азії. Кампанія була незабаром згорнута і забута через наступні події.

Слайд 6

Антиалкогольна кампанія в СРСР, розпочата 17 травня 1985 р., призвела до підвищення на 45% цін на алкогольні напої,скорочення виробництва алкоголю, вирубування виноградників, зникнення цукру в магазинах унаслідок самогоноваріння і введення карток на цукор, але і збільшенню тривалості життя населення, зниження рівня злочинів, скоєних на грунті алкоголізму.

Слайд 7

Різке падіння смертності в РРФСР під час антиалкогольної кампанії 1985

Слайд 8

Прискорення — цей лозунг був пов'язаний з обіцянками різко підняти промисловість і добробут народу за короткі терміни; кампанія призвела до прискореного вибування виробничих потужностей, сприяла початку кооперативного руху і підготувала перебудову.

Слайд 9

Слайд 10

Перебудова з чергуванням нерішучих і різких заходів і контрзаходів з введення або з обмеження ринкової економіки і демократії. Реформа влади, запровадження виборів до Верховної Ради та у місцеві Ради на альтернативній основі.

Слайд 11

Повернення з політичного заслання радянського вченого і дисидента, лауреата Нобелівської премії А. Д. Сахарова, припинення кримінальних переслідувань за інакомислення. Гласність, фактичне зняття партійної цензури на засоби масової інформації та твори культури.

Слайд 12

На горбачовський період припадає різке зменшення відтворення населення СРСР. Зникнення продуктів з магазинів, прихована інфляція, введення карткової системи на багато видів продовольства у 1989 році. Для періоду правління Горбачова характерно вимивання товарів з магазинів у результаті накачування економіки безготівковими рублями, а згодом — гіперінфляція.

Слайд 13

За Горбачова зовнішній борг Радянського Союзу продовжував зростати. Приблизні дані такі: 1985 рік: зовнішній борг — 31,3 млрд. доларів; 1991 рік: зовнішній борг — 70,3 млрд. доларів (для порівняння, загальна сума російського зовнішнього боргу на 1 жовтня 2008 р. — 540 500 000 000 доларів, в тому числі державний зовнішній борг в іноземній валюті — близько 40 млрд. доларів, або 8% від ВВП — більш детально див у статті Зовнішній борг Росії). Пік російського державного боргу припав на 1998 рік (146,4% ВВП). Показники (СРСР) 1985 рік 1991 рік Золотий запас, тонн невідомо 240 Зовнішнійборг,млрд.доларів 31,3 70,3 Офіційнийкурс рубля додоллара 0,64 рубля 90 рублів Офіційні темпи зростання радянськоїекономіки +2,3% −11%

Слайд 14

Придушення локальних національних конфліктів, у яких владою приймалися жорстокі заходи, зокрема силовий розгін мітингу молоді в Алма-Аті, введення військ до Азербайджану, розгін демонстрації у Грузії, розгортання багаторічного конфлікту в Нагірному Карабасі, придушення сепаратистських устремлінь прибалтійських республік.

Слайд 15

Слайд 16

Ослаблення контролю над соціалістичним табором (доктрина Сінатри), що призвело, зокрема, до зміни влади в більшості соціалістичних країн, об'єднання Німеччини, закінчення холодної війни (останнє в США зазвичай розцінюється як перемога американського блоку). Припинення війни в Афганістані і виведення радянських військ.

Слайд 17

Введення радянських військ у Баку в ніч з 19 на 20 січня 1990 року, проти Народного фронту Азербайджану. Понад 130 загиблих, включаючи жінок і дітей. Приховування від громадськості фактів аварії на Чорнобильській АЕС 26 квітня 1986 р.

Слайд 18

Результати Перебудови Кінець тоталітарного режиму в СРСР. В 1990 році від КПРС влада перейшла до З’їзду народних дипутатів СРСР – першого в радянськії історії парламенту, обраному на альтернативній основі, на вільних демократичних виборах. Створювалась програма переходу економіки на соціально орієнтовану ринкову основу.

Слайд 19

Дякую за увагу! Іванкевич Юлія 11-Б клас

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія