X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Єгипетські піраміди: міф чи реальність?

Завантажити презентацію

Єгипетські піраміди: міф чи реальність?

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Єгипетські піраміди: міф чи реальність? Підготувала Бегерська А. В. вчитель математики Монастирищенського НВК “Ліцей-ЗОШ І-ІІІ ст. “Ерудит”

Слайд 2

У стародавньому Єгипті було споруджено славнозвісні єгипетські піраміди, які складалися з величезних кам'яних брил. Кожна брила мала форму прямокутного паралелепіпеда, а її вага перевищувала 2,5т.

Слайд 3

Ці найдивніші споруди збудовані в районі м. Мемфіса. Це гробниці фараонів - єгипетських царів. Найбільші дві єгипетські піраміди - це піраміда Хеопса, її висота 146 м ( вище від сорокаповерхового будинку! ), а периметр основи 1км і піраміда Хефрена ( сина Хеопса ), висота якої 143 м. Їх було споруджено в III тисячолітті до нашої ери.

Слайд 4

Блоки, з яких складена піраміда, так точно підібрані один до одного, що між ними не проходить навіть лезо ножа. У цій піраміді має місце теорема Піфагора, золота пропорція. На світанку вона мала колір рожевого персика, а в холодному світлі місяця нагадувала вкриту снігом гірську вершину.

Слайд 5

Розрахунки, опубліковані в 1974р., свідчать, що загону з 405 чоловік на побудову такої піраміди сьогодні потрібно 6 років при вартості робіт 1,13 млрд. доларів США.

Слайд 6

Грані пірамід дуже точно орієнтовані по сторонах світу. Висота піраміди Хеопса, яку будували 30 років становить 1/1000000000 частину відстані від Землі до Сонця. Якщо довжину обводу основи піраміди Хеопса поділити на її подвоєну висоту, то вийде 3,14159 – число π з великою точністю.