X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Друга світова війна. Четвертий етап.1944-1945 р.

Завантажити презентацію

Друга світова війна. Четвертий етап.1944-1945 р.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Друга світова війна. Четвертий етап.1944-1945 р. Висадка та наступ союзників в Нормандії.1944. Загальний наступ союзників в Європі.1944-1945. Берлінська операція Радянської Армії.1945. Капітуляція Німеччини. Завершення війни в Європі.1945. Вступ СРСР у війну проти Японії. Капітуляція Японії.1945. Наслідки Другої світової війни.

Слайд 2

Відкриття “другого фронту”.1944. 6 червня розпочалась Нормандська десантна операція — в Європі було відкрито другий фронт. Союзники захопили плацдарм, взяли Бретань, розгромили 6 німецьких дивізій під Фалєзом. Орієнтовно 160 000 солдатів союзників висадились у Нормандії 6 червня. До кінця серпня загальні сили союзників налічували майже 3 000 000 чоловік. Союзники за підтримки французького Руху Опору зайняли усю північно-західну Францію. Переслідуючи німців союзники дійшли до лінії оборони гітлерівців — так званої «Лінії Зігфрида». В грудні 1944 р.німці здійснили контрнаступ в бельгійських Арденах,але в січні 1945 р. наступ був відбитий. Влютому- квітні 1945 р. Союзники перетнули р.Рейн і просувались на Берлін.. Американські солдати на пляжі Омаха.06.06.1944. Солдати 1-го П-Д Б.,1-ої англійської П-Д Д. 17 вересня 1944.

Слайд 3

Загальний наступ союзників в Європі.1944-1945. Червона Армія нанесла удар фінській армії на Карельському перешийку, практично вивівши Фінляндію з війни. Почався наступ військ Червоної Армії на Прибалтику У ході Яссько-Кишинівської операції Червоною Армією була знищена група німецьких армій «Південна Україна» і зайнята Румунія. В Румунії в наслідок збройного повстання було ліквідовано фашистський режим, Румунія оголосила війну Німеччині. У Болгарії після вступу військ Червоної Армії відбулося повстання, монархічний режим ліквідовано, Болгарія оголосила війну Німеччині. Розпочався наступ на Чехословаччину і Югославію. Союзники зайняли Францію, Бельгію, частину Нідерландів, середню Італію, деякі райони західної Німеччини. Червона Армія розпочала наступ на фронті від Балтики до Карпат. Проведено Східно-Прусську операцію, радянські війська зайняли частину території Польщі, знищила угруповання німецьких військ між Віслою та Одером , радянські війська завдали поразки німецько-фашистським, зайняли Східну Пруссію і Північної Польщу та Балтійське узбережжя. Червона Армія вигнала німців з Угорщини, розпочала наступ на Австрію.

Слайд 4

Берлінська операція.1945. Вдало проведена Східно-Померанська операція, радянським військам вдалося створити плацдарм для подальшого наступу на берлінському напрямку. 16 квітня розпочалась Берлінська операція. Союзники, що розвивали наступ на заході, досягли Ельби, вступили в Чехословаччину і Австрію; війська США та СРСР зустрілись біля Торгау (25 квітня). 30 квітня в ході боїв у Берліні було взято Рейхстаг. Гітлер покінчив з собою. 2 травня. Берлін. 30 квітня. По Рейхстагу!Вогонь! Німецький “фаустнік”. Квітень 1945. “Гітлерюгенд”- остання надія нацистів. Рейхстаг.1 травня1945.

Слайд 5

Капітуляція Німеччини! 1 травня розпочалась масова капітуляція гарнізону Берліна, а потім частин Західного фронту. На Східному фронті німецькі війська за наказом голови уряду Німеччини адмірала Деніца продовжували бойові дії в Чехословаччині. Червона Армія завершила знищення німецьких військ у Румунії, Польщі, Болгарії, Угорщині, східних районах Чехословаччини, Югославії. Союзники розгорнули наступ у північній Італії, німецькі війська змушені були капітулювати. 7 травня генерал Йодль від імені німецького командування підписав у ставці Дуайта Ейзенхауера в Реймсі умови беззастережної капітуляції. Радянський уряд висловив категоричний протест і висунув вимогу підписати акт беззастережної капітуляції Німеччини у Берліні при участі СРСР. 8 травня (опівночі) у передмісті Берліна Карлсхорсті, зайнятому радянськими військами, представники німецького головнокомандування на чолі з генералом Кейтелем підписали акт про беззастережну капітуляцію збройних сил Німеччини; цей договір за дорученням радянського уряду підписав Маршал Радянського Союзу Г. Жуков, а також представники США, Великобританії, Франції. День 9 травня став днем перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Слайд 6

Вступ СРСР у війну проти Японії. Капітуляція Японії.1945. В липні розпочала роботу Потсдамська конференція глав урядів СРСР, США, Великобританії. На ній прийняте рішення про демілітаризацію, денацифікацію, демократичне перевлаштування Німеччини, вступ СРСР у війну проти Японії та інші питання. Від імені глав урядів Великобританії, США, Китаю була виголошена Потсдамська декларація 1945 р., яка вимагала капітуляції Японії. Японський уряд відхилив цю вимогу. 2 серпня Потсдамська конференція завершила свою роботу. 6 і 9 серпня США скинули атомні бомби на японські міста Хіросіму та Нагасакі (загинуло та скалічено 250 тис. чоловік). 9 серпня у війну проти Японії вступив СРСР. Японська армія (Квантунська) була зосереджена у Маньчжурії, Кореї, на Сахаліні, Курильських островах. Радянські війська (Забайкальський, 1-й, 2-й Далекосхідні фронти) та монгольські з'єднання розгромили Квантунську армію протягом двох тижнів. 2 вересня японський уряд підписав акт про беззастережну капітуляцію, офіційно закінчуючи Другу світову війну.

Слайд 7

Війна проти Японії. Панорама 1945 року.

Слайд 8

Наслідки.Масштаби. Друга світова війна зробила величезний вплив на долі людства. У ній брали участь 62 держави (80 % населення земної кулі). Військові дії велися на території 40 держав. У озброєні сили було мобілізовано 110 млн чоловік. Спільні людські втрати досягли 50-55 млн чол., з них убито на фронтах 27 млн чол. Найбільших людських втрат зазнали СРСР, Китай, Німеччина, Японія і Польща.

Слайд 9

Наслідки.Матеріальні втрати. Військові витрати і військові збитки склали 4 трильйони доларів. Матеріальні витрати досягли 60-70 % національного доходу воюючих держав. Лише промисловість Великобританії і Німеччини виготовила 652,7 тис. літаків (бойових і транспортних), 286,7 тис. танків, самохідних знарядь і бронемашин, понад 1 млн. артилерійських знарядь, понад 4,8 млн. кулеметів (без Німеччини), 53 млн рушниць, карабінів і автоматів і величезну кількість іншого озброєння і спорядження. Війна супроводилася колосальними руйнуваннями, знищенням десятків тисяч міст і сіл, незліченними лихами десятків мільйонів людей.

Слайд 10

Наслідки. Геополітичні зміни. В результаті війни ослабла роль Західної Європи в загальносвітовій політиці. Головними державами в світі стали СРСР і США. Великобританія і Франція, не дивлячись на перемогу, були значно ослаблені. Війна показала нездатність їх і інших західноєвропейських країн містити величезні колоніальні імперії. У країнах Африки і Азії посилився антиколоніальній рух. Одним з головних підсумків Другої світової стало створення ООН в 1945 р. Фашистська і нацистська ідеології були визнані злочинними на Нюрнберзькому процесі і заборонені. Європа опинилася розділена на два табори: західний (капіталістичний) і східний (соціалістичний). Стосунки між двома блоками різко погіршали вже через кілька років після закінчення війни. Почалася «Холодна війна».

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія