X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Церква у другій половині ХІ-XV столітті

Завантажити презентацію

Церква у другій половині ХІ-XV столітті

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Опорні поняття: Інвеститура Кардинал Аскетизм Церковний собор Єресь аутодафе

Слайд 3

Піднесення папства в епоху розвинутого Середньовіччя Чернечі ордени. Єресі та інквізиція. Церква у XIV – XV столітті.

Слайд 4

Хто мав абсолютний вплив на духовне життя середньовічного суспільства? Чим відрізнялося становище церкви у Західній та Східній Римській імперії? Як здійснювався процес християнізації Європи? Які причини розколу християнської церкви? В якому році відбувся розкол церкви?

Слайд 5

У Х столітті церква опинилась в руках світської влади. Німецькі королі та імператори фактично самі призначали римських пап. В середині Х століття у католицькій церкві виник рух за посилення влади папи та проти зловживань серед духовенства. Ініціатором руху виступив монастир у Клюні. Один із лідерів клюнійського руху Григорій VII був обраний папою.

Слайд 6

Папа Римський призначав кардиналів – вищий чин духовенства після папи. Папу Римського могли обирати лише кардинали без втручання імператорів та інших світських феодалів. Церква проголошувалася вищою за світську владу. Папська влада проголошувалася вищою за владу королів та імператора. Правом церкви було прощати гріхи всім бажаючим – треба було лише придбати грамоту про відпущення гріхів – індульгенцію. Папа Римський заборонив білому духовенству ( Папа Римський, кардинали, єпископи, священники, диякони, ченці ) брати шлюб, а єпископам – приймати світську інвеституру. Інвеститура – призначення на церковну посаду. Боротьба Григорія VII з німецьким імператором Генріхом IV. За Папи Римського Інокентія ІІІ папство досягло найвищої могутності.

Слайд 7

Важливу роль у зміцненні католицької церковної організації відіграло чернецтво. Засновником західного чернецтва став у VI ст. Бенедикт Нурсійський. В 530 році виник орден бенедиктинців. Статут включав три обітниці: постійне проживання в м