X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Боги і культура Фінікії"

Завантажити презентацію

"Боги і культура Фінікії"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

"Боги і культура Фінікії"

Слайд 2

ФІНІКІЙЦІ Стародавній народ, мешканці Фінікії. Фінікійці належали до середземноморської раси, мали високий зріст, вузьке обличчя, прямий ніс і темні кучеряве волосся.

Слайд 3

ФІНІКІЯ Фініки я - стародавня держава, яка перебувала на східному узбережжі Середземного моря з центром у сучасному Лівані

Слайд 4

РЕЛІГІЯ Політична роздробленість Фінікії, мала своїм наслідком те, що фінікійський релігія не знала міфологічних систем. Фінікійці поклонялися різним богам - Астарті, Баалу, Мелькарту, Анат і т. д.

Слайд 5

АНАТ Анат (богиня джерел) - у западносемитской міфології богиня, пов'язана з полюванням і війною, займає місце Дочки в типовому для семітів 4-членном пантеоні «Батько-Мати-Дочка-Син».

Слайд 6

МЕЛЬКАРТ Мелька рт - у фінікійської релігії і міфології - бог-покровитель мореплавства та міста Тіра, отождествлявшийся греками з Гераклом. Шанувався в Тирі і Фасосе . Вважалося, що «тирийский Геракл» був похований в Іспанії . У двомовній написи з Мальти ім'я Мелькарт перекладено як Геракл-архегет.

Слайд 7

БААЛ Баа л - взагалі є епітетом «бог, владика» для різних богів і градоначальників у древніх західних семітів. Також був конкретним божеством в ассиро-вавилонської етнокультурі, шанований в Фінікії, Ханаані та Сирії як громовержець, бог родючості, вод, війни, неба, сонця і іншого.

Слайд 8

АСТАРТА На території Фінікії Астарата шанували як головне жіноче божество. Як «Божественна мати», що дає життя, Мати Природа, що має десять тисяч імен, у різних народів була пов'язана з родючістю, звідси шанування Астарти, як дає життя.

Слайд 9

ЕЛЬ Ель зображувався у вигляді доброго, милосердного старця, відмітними рисами якого є пасивність і бездіяльність. Священною твариною Еля вважався бик, як символ родючості і мудрості.

Слайд 10

БІС, Біс - у фінікійської міфології бог-карлик і веселун, блазень богів, покровитель домашнього вогнища, божество щастя і везіння, а також головний захисник бідних, старих і дітей. Чоловічий аналог богині кішок Баст.

Слайд 11

ЖЕРТВОПРИНЕСЕННЯ Фінікійці практикували людські жертвоприношення-Молох. Принесення в жертву дітей сприймалося як найбільш бажана богам жертва, народи, були сусідами з фінікійцями, вважали цей звичай доказом особливої жорстокості останніх. Цей вид жертвопринесення практикувався в особливо важливих випадках, відомі жертвопринесення одночасно кількох сотень дітей. Божество Молох

Слайд 12

ДЖЕРЕЛА http://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A4%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B8%D0%B9%D1%86%D1%8B http://whitesociety.org/index.php?name=Pages&op=page&pid=710 http://skasan.ru/bogi-i-kultura-finikii.html http://ancient.gerodot.ru/topics/data/finikia/finikia06.htm

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія