X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Батик

Завантажити презентацію

Батик

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Декоративно-прикладне мистецтво далекого Сходу. Батик.

Слайд 2

Визначення Ба тик  — це техніка розпису по тканині за допомогою воску та барвників, поширена особливо в Індонезії та на Філіппінах, а також у країнах Південно-Східної та Східної Азії, Західній Африці тощо; у Європі відома з XIX ст.

Слайд 3

Історичні дані Найдревніші зразки батику знайшли ще в Єгипті, які датуються V століттям до н. е. У Китаї це мистецтво застосовувалось за часів династії Суй (710—794 рр). Широко застосовувалась ця техніка і в Японії. Саме за допомогою батику позначали соціальний статус. На початку XIX століття Міязаки Юзен створив свій власний стиль, використовуючи трафарети і фарбу із захисним складом. 1835 року в голландському Лейдені була відкрита перша фабрика по виготовленню батика.

Слайд 4

Види ремесла Існує три основних методи розпису тканини: вузликовий батик; «гарячий» батик; «холодний» батик.

Слайд 5

Вироби з батику Перш за все батик використовують для створення одягу, як повсякденного, так і новомодного чи святкового. Колись на створення одягу з батику в Індонезії впливали місцеві традиції чи релігійні настанови. Тобто, різні місцевості мали притаманні лише їм традиції створення малюнків, використання фарб чи домінуючих тем і мотивів.

Слайд 6

Одяг із батику Селенданг - це назва традиційного, жіночого одягу з батика. Це водночас і шаль, і кошик з текстилю. Другий тип розповсюдженого одягу з батику - саронг (спідниця). Саронг носять як жінки, так і чоловіки.

Слайд 7

Але батик - це не тільки одяг. Це і скатертини, і завіси, і драперія для інтер'єрів, і текстильні картини - візерункові, умовно портретні, сюжетні. Батик став своєрідною візитівкою Індонезії. ЮНЕСКО віднесло батик з Індонезії (як тип мистецтва) до «Шедеврів неписьмового та нематеріального культурного спадку».

Слайд 8

Фотоісторія мистецтва Створення малюнка, фото 1918 р. Майстриня батику, фото 2006 р. Сільська крамничка з батиком ручного розпису, сучасне фото.

Слайд 9

Залишок старовинного батика з Китаю Сламет Ріанто з Джакарти. Абстрактна композиція Зразок сучасного одягу Батик з Індонезії. Сучасна композиція. Зразки батику

Слайд 10

Дякую за увагу!

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Всесвітня історія