X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Англія від завоювання до парламенту

Завантажити презентацію

Англія від завоювання до парламенту

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

АНГЛІЯ © Тарасов В.В. вчитель історії Серпневської ЗОШ І-ІІІ ступенів 2009

Слайд 2

План уроку Англосаксонські королівства. Англія та вікінги. Нормандське завоювання Англії. Правління перших Плантагенетів. Велика хартія вольностей і виникнення англійського парламенту. Англія в XIV – XV ст. Війна Червоної та Білої троянд.

Слайд 3

Опорні поняття і дати Опорні поняття: Велика хартія вольностей парламент Опорні дати: 829 р. – утворення Англії 1066 р. – нормандське завоювання Англії 1215 р. – Велика хартія вольностей 1265 р виникнення англійського парламенту

Слайд 4

Актуалізація опорних знань Які племена розселилися на території Британії під час Великого переселення народів? На який час припадає переселення германських племен англів, саксів, ютів та територію Британії? Яким ладом жили германські племена на час переселення на Британські острови? Які процеси розвиваються серед германських племен, які переселися на Британські острови?

Слайд 5

Слайд 6

Англосаксонські королівства На території Британських островів проживали місцеві кельтські племена. Юти заснували королівство Кент у південно – східній частині Британії. На півдні утворилися три королівства саксів: Вессекс, Ессекс, Сассекс. У північних і центральних районах утворилися три королівства англів: Нортумбрія, Східна Англія, Мерсія. Між королівствами йшли війни, на них здійснювали набіги вікінги. З метою припинення міжусобної боротьби, об”єднання проти вікінгів англосаксонські королівства у 829 році об”єднуються навколо Вессекса. З утворенням королівств та об”єднаної держави відбувається процес формування феодальної знаті, вільного селянства, залежного селянства і рабів. Відбувається активний процес християнізації АНГЛОСАКСІВ, який завершився у VII ст.

Слайд 7

Англія та вікінги У 60-х роках ІХ ст. вікінги перейшли від набігів до завоювання Британії. В боротьбу проти вікінгів активно включився король Альфред Великий. З метою боротьби з вікінгами Альфред збудував флот, будував укріплення, створив професійне військо. Посилив систему державного управління: поділив країну на графства, видав збірник законів “Правда короля Альфреда”(890р). Сприяв розвитку освіти і культури. Його наступники поступово відвойовували території у вікінгів. За короля Едгара (959 – 975 рр) завершив визволення англійських земель. Саме тоді стару назву “Британія” було замінено на “АНГЛІЮ”.

Слайд 8

Нормандське завоювання Англії Прочитати п.3 § 14 і дати відповіді на запитання: Коли відбулося норманське завоювання Англії? Хто став королем Англії? Яка система управління Англією після норманського завоювання? Яким чином Вільгельм забезпечив покору феодалів собі? Яке правило вассалітету існувало у Англії? Який спосіб був винайдений Вільгельмом для отримання максимальних прибутків? Вільгельм Нормандський Завойовник

Слайд 9

Правління перших Плантагенетів У 1154 р. королем Англії став правнук Вільгельма Завойовника Генріх ІІ Платагенет, який став засновником династії англійських королів Плантагенгетів. Реформи Генріха ІІ Судова Суд присяжних Апеляція до Королівського суду Щитові гроші Наймане військо Військова Спроба підкорити своєму англійську церкву

Слайд 10

Велика хартія вольностей і виникнення англійського парламенту 1215 р. – Велика хартія вольностей Принцип недоторканності особи Недоторканність володінь баронів, церкви, міських привілеїв. Податки та штрафи в державну казну відповідно до встановлених норм. Сприяння розвитку торгівлі і ремесла Захист від сваволі чиновників.

Слайд 11

Структура англійського парламента Англійський парламент 1265 р Палата лордів Вище духовенство Світська знать Рицарі графств Представник міст Палата громад Затвердження податків. Затвердження законів

Слайд 12

Повстання під проводом Уота Тайлера Прочитати абзаци 1 – 2 п.6 §14 ( с.185 – 186 ) і дати відповіді на запитання: Які причини повстання Уота Тайлера? Хто прийняв участь у повстанні? Чим закінчилося повстання?

Слайд 13

Англія XIV – XV с. Війна Червоної та Білої троянд Війна Червоної та Білої троянд ( 1455 – 1485 рр) – боротьба Ланкастерів і Йорків за королівський престол. У 1485 році на королівському престолі утвердилася нова королівська династія ТЮДОРІВ.

Слайд 14

Закріплення нового матеріалу Чому централізована держава в Англії виникла раніше, ніж у Франції? Які риси характеризують Англії як станову монархію?

Слайд 15

Домашнє завдання Читати §14

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Всесвітня історія