X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
виховна година

Завантажити презентацію

виховна година

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ТИЖДЕНЬ ЯПОНСЬКОЇ КУЛЬТУРИ В 2 – Г КЛАСІ КГСМ №1 21.01.13 – 25.01.13 Вчитель I категорії КГСМ№1 Сорока О.В.

Слайд 2

Тема: Японія – країна Вранішнього Сонця, орігамі і квітучої сакури. Культура та традиції. Природа у віршах японського поета  - Мацуо Басьо. Орігамі, сакура, бансай, японська каліграфія, ікебана ... "Ступити на землю Японії – все одно, що зануритися у вічність". Неллі Дьоле

Слайд 3

Мета: ознайомити учнів з особливостями географічного положення, культурою та традиціями Японії; на конкретних прикладах показати естетичний смак японців, їхню любов до традицій, що формувалися протягом кількох століть; допомогти дітям глибше поринути в таємниці японської поезії, усвідомити її красу і своєрідність. Ознайомити із характерними ознаками хоку та творчістю японського поета Мацуо Басьо; розвивати творче мислення, вміння висловлювати свої думки, вміння порівнювати, узагальнювати, робити висновки, вирішувати творчі завдання, формувати пізнавальний інтерес;         формувати вміння бачити і цінувати прекрасне в буденному, велике в малому; виховувати почуття поваги до звичаїв та традицій інших народів, любов до природи. Також, почуття взаємодопомоги, колективізму, обов'язку.

Слайд 4

Обладнання: Документальний фільм “ Японія – країна сонця, що сходить, орігамі і квітучої сакури. Архітектура, люди і звичаї” Комп’ютерні презентації: " Ікебана" , " Лялька Дарума" , " Японське чаювання" , " Орігамі" , " Бансай", " Кімоно"; дитячі малюнки сакури, зображення японської місцевості та різних предметів, які передають дух країни; різнокольоровий папір для виготовлення квітки - лотоса; дитячі реферати - доповіді з малюнками.

Слайд 5

Програма заходів: 21.01.13 1. Перегляд документального фільму «Японія - країна сонця, що сходить, орігамі і квітучої сакури. Архітектура, люди і звичаї». (інтерактивний клас). 2. Майстер-клас «Говоримо японською мовою». 3. Демонстрація японського одягу - юкато. 22.01.13 1. Перегляд японського мультфільму «Тонаріно Тоторо». (інтерактивний клас) 2. Поетичний турнір японської поезії – хайку - «Квіти зимового саду». Оформлення виставки. 23.01.13 1. Майстер – клас з виготовлення орігамі – початок о 16.30 2. Спектакль маріонеток і театр тіней «Лускунчик» - 18.00 «Київський клуб орігамі». 24.01.13 1. Доповіді учнів на тему : «Японські традиції та звичаї». Мистецтво каліграфії. Орігамі. Свята та карнавали. Уклін. Сад Каміння. Бонсай. Ікебана. Кімоно. Японське чаювання. Гора Фудзі. 2. Перегляд фільму «Цвітіння сакури». Малюємо під музику «Квіти сакури». Виставка дитячих робіт. 3 . Майстер –клас «Японські суші». 25.01.13 1. «Унікальність японської віти - чайного мистецтва» - розповідь. Перегляд фільму про чайну церемонію. «Час затриманий у буднів». 2. Японські народні казки. Інсценізація казки – “Момотаро, або Хлопчик - персик . 3. Розваги та відпочинок. Вивчаємо і практикуємо - японські народні ігри. 

Слайд 6

Фільм “ Японія – країна сонця, що сходить, орігамі і квітучої сакури. Архітектура, люди і звичаї”

Слайд 7

Поетичний турнір японської поезії – хайку. “Квіти зимового саду…” Одна із традицій відноситься до японської поезії. Це дивовижний національний поетичний жанр – хоку, неримовані вірші з трьох рядків і 17 складів. Жанр хоку з'явився в 17 столітті. Творцями його були не аристократи, а жителі міст і селищ: художники і ремісники, лікарі і навіть самураї. Всюди виникали гуртки любителів хокку.

Слайд 8

Ці римовані короткі вірші написані просто, нехитро. Автори прагнули помітити щось незвичайне в звичних предметах і явищах навколишнього життя і з допомогою двох-трьох умілих штрихів давали читачеві можливість яскраво уявити невеликий епізод. З кожним віршем потрібно знайомитися не поспішаючи, намагаючись оцінити його достоїнства, милуючись кожним словом. ? Саме так наказує читати вірші давня японська традиція. Метелик літає. Старий ставок! Одна-однісінька тінь Жабка стрибне - на всьому полі. сплеск пролунає. Мацуо Басьо

Слайд 9

Виставка віршів - хайку дітей 2 – Г класу

Слайд 10

Хайку

Слайд 11

Хайку

Слайд 12

Візит до київського клубу орігамі

Слайд 13

2 – Г клас

Слайд 14

Паперовий метелик

Слайд 15

Орігамі Орігамі - це мистецтво створення різноманітних фігурок з паперу шляхом послідовного його складання. Назву "орігамі" (від "орі" - складання, "гамі" - папір) це мистецтво отримало в XVIII столітті в Японії, але своїм корінням йде в Стародавній Китай, де більше 2000 років тому був винайдений папір.

Слайд 16

Квітка лотоса

Слайд 17

Доповіді учнів на тему “ Японські традиції та звичаї ”.

Слайд 18

Мистецтво каліграфії. Орігамі. Свята та карнавали. Уклін. Сад Каміння. Бонсай. Ікебана. Кімоно. Японське чаювання. Гора Фудзі.

Слайд 19

Виставка дитячих рефератів

Слайд 20

Сакура – символ Японії Сакура-символ Японії та японської культури. З давніх пір шанована японцями рослина. Сакура - традиційний символ жіночої молодості та краси. У країні введено Свято Цвітіння Сакури. Час проведення залежить від часу цвітіння цієї рослини.

Слайд 21

Малюємо під музику “ Квіти сакури ”. Виставка дитячих робіт.

Слайд 22

 Майстер-клас з приготування суші-ролів

Слайд 23

Суші своїми руками!!!

Слайд 24

.

Слайд 25

Японські народні казки Японські народні казки мають особливу смутну ліричність. Традиційні жанри казок: чарівні, побутові, про тварин, всі вони надзвичайно поетичні, колоритні й образні. У більшості випадків ситуації життєві, що відображають побут простих людей – селян і ремісників. Обіграється людська дурість, висміюються жадібність і заздрість, самовпевненість, прославляється спритність. Біб, соломинка та вуглинка. Брехун з брехунів. Як жаби подорожували. Як чоловік сповіщав про пожежу. Момотаро. Таманоі.

Слайд 26

Слайд 27

Дитячі ігри в Японії Охадзікі Аяторі Таке - ума Ханаітімомме Менко

Слайд 28

Розважаємося, як японці! Кендама Отедама

Слайд 29

Література   Из истории литературы Востока XVII века. Япония. Басё// Луков В.А. История литературы: Зарубежная литература от истоков до наших дней. - М., 2003. 2.     Мацуо Б. Поєзії, К.: Дніпро, 1991 3.     Вовщук Л.В., Нагорняк Т. Японія. 10 клас// Географія. Науково-методичний журнал.-2011. - №2 4.     Дячок С. Вдивляйтеся у частинки і побачите ціле.// Всесвітня література в сучасній школі. – 2012. -№ 2 5.     Ціпов’яз Л. Про хоку – і весело , і серйозно// Всесвітня література в середніх навчальних закладах України. – 2008. -№9 6.     Волощук Є. Зарубіжна література. Підручник для 5-го класу загальноосвітніх навчальних закладів/ Є. Волощук. – К.: Генеза. 2005.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота