X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Прогулянка вулицями Чернівців

Завантажити презентацію

Прогулянка вулицями Чернівців

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Година спілкування на тему: «Прогулянка вулицями Чернівців» Підготували: Класний керівник групи № 12 Висоцька Я.О. учні групи № 12 Чернівецьке Вище професійне училище радіоелектроніки

Слайд 2

Прогулянка вулицями Чернівців

Слайд 3

Чернівці здавна населяли різні народи - українці, румуни, австрійці, вірмени, євреї. Але архітектурному вигляду міста це пішло тільки на користь. У Чернівцях є сусідами вірменська церква, Театр у стилі бароко від віденських архітекторів, і головна визначна пам'ятка міста - величний Будинок митрополита, нині Чернівецький університет. Століттями, проживаючи поруч, різні народи - протягом століть - викували те, чого не відбереш, не вивезеш і не заборониш. Це дух Чернівців, який можна відчути лише на вулицях цього міста.

Слайд 4

Своє знайомство з історичною частиною міста почнемо з вулиці Сагайдачного, на якій знаходиться старовинна Синагога початку XVIII століття, і дерев'яна церква Святомиколаївська, Побудована в 1607 році і збереглася до наших днів. Це саме старовинне споруда на території Чернівців.

Слайд 5

Після приходу австрійців у 1775 році місто почало бурхливо розвиватися. У плані своєї забудови місто розвивалося на південь, де будувалися храми, адміністративні, військові та цивільні споруди. У 1780 р. австрійською адміністрацією тут був побудований Генеральський Дім, Що пережив пожежу і реставрацію, він і понині радує око своїми класичними формами. Поруч строга будівля римо-католицького костелу Чесного Хреста. Почали будівництво в 1787 р, а закінчили в 1814. Вежу костелу використовували як спостережний пункт для виявлення пожеж

Слайд 6

Завершилося формування площі на початку XX століття будівництвом оригінальному будівлі з декоративною прикрасою - фонтаном у формі голови лева і чашею-раковиною на перетині вулиць Головної та Шолом-Алейхема. У народі будинок одержав назву «Будинок-корабель». І правда, споруда ніби врізається в простір вулиці Головної.

Слайд 7

На перехресті вулиць Заньковецької та Головної стоїть ще одна перлина міста - церква Св. Параскеви.

Слайд 8

Слайд 9

Під час будівельного буму XIX - початку XX століть у місті з'являються прекрасні споруди в стилях необароко і неоренесансу. До таких належать і ворота Чернівців - залізничний вокзал. Споруджений він у 1905-1908 рр.. в дусі Отто Вагнера на кошти міністерства залізних дорого Австро-Угорщини.

Слайд 10

Від вокзалу крутий підйом виводить нас до парку ім. Федьковича, одному з улюблених місць відпочинку чернівчан. А поруч, на вулиці Університетській, не можна не помітити величну споруду центральних корпусів Чернівецького державного університету ім. Ю. Федьковича. У минулому цей комплекс будівель був резиденцією митрополитів Буковини і Далмації. Спроектував цей архітектурний ансамбль відомий чеський учений і архітектор Йосеф Главка. Будівлі були виконані в дусі еклетикі з перевагою елементів візантійського та романського стилів. Сам проект неодноразово займав призові місця на конкурсах архітекторів і був відзначений на Всесвітній виставці в Парижі

Слайд 11

Слайд 12

Вулиця Університетська цікава ще одним будовою - це дивовижне будівництво єврейської синагоги, Побудованої в 1873-1877 рр.. Цей будинок наче перенесений з арабської казки. Споруда була побудована в мавританському стилі, і привертало до себе увагу легкістю форм. На жаль в 1941 будівля згоріла, і після війни відреставровану вже як кінотеатр.

Слайд 13

Від колишньої синагоги по вулиці Заньковецької виходимо на площа Філармонії. Тут представляють особливий інтерес будівля філармонії та готель "Брістоль", який служить справжньою окрасою площі.

Слайд 14

Слайд 15

Через вулицю від філармонії на вулиці Поштовій, височить будівля обласного поштового управління. Побудоване в 1884-1889 рр.. в неокласичних формах, це одне з найкрасивіших будівель Чернівців.

Слайд 16

Далі виходимо на Центральну площу - Серце міста, яка в минулому носила назву площа Ринок. На площі безліч старовинних, але добре збережених будівель. Але головний інтерес представляє міська ратуша. Її будівництво велося в 1843-1847 рр.. Будівля зводилася монументально, навіки. Так котлован під вежею було викопано глибиною 6 метрів. Розміри будови складають 41,2 метра по фасаду, 37 метрів з боку вулиці Головної, 46 метрів з боку вул. І. Франка. Над усім спорудою височить 50-ти метрова двоярусна вежа з балконами, яку вінчають шпиль та годинник.

Слайд 17

Слайд 18

Вулиця Руська виведе нас до греко-католицької церкви Успіня Пресвятої Богородиці, побудованої між 1829 і 1821 роками. Далі від греко-католицької церкви по вулиці М. Ломоносова піднімемося до вулиці Української. Перед нами постає ще один витвір Йосефа Главки - вірмено-католицька церква, Нині органний зал Чернівецької обласної філармонії.

Слайд 19

Театральна площа (Раніше Єлизавети) одна з найкрасивіших у Чернівцях. Її забудова велася поступово протягом 40 років. Центральною спорудою на площі став драматичний театр, нині імені О. Кобилянської. Сама будівля виконана в стилі віденського модерну, фасад прикрашений скульптурною групою за мотивами грецької міфології і мармуровими бюстами відомих діячів світової культури. Урочисте відкриття театру відбулося 3 жовтня 1905 року.

Слайд 20

Ще багато цікавого можна розповісти про вулиці та будинки Чернівців, так багата й різноманітна його історія. Нині Чернівці сучасний, гарне місто, що зберіг надбання попередніх поколінь - прекрасну архітектуру. Не дарма по рейтингом найкращих міст для життя в Україні, проведеному в 2008 році журналом "Фокус", саме Чернівці зайняли перше місце. Побажаємо ж і подальшого процвітання цього чудесному, унікальному на Україні, місту.

Слайд 21

Чернівці – найкраще місто на землі

Слайд 22

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Виховна робота