X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Охорона праці учасників навчально-виховного процесу

Завантажити презентацію

Охорона праці учасників навчально-виховного процесу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Охорона праці учасників навчально-виховного процесу Охорона праці у кабінеті фізики, хімії, інформатики, майстерні

Слайд 2

Міністерство освіти і науки України НАКАЗ від 01.08.2001 № 563 Про затвердження Положення про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і навчальних закладах (назва із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства освіти і науки України від 20.11.2006 №782)

Слайд 3

Література. Рекомендації з техніки безпеки та охорони праці у кабінеті фізики 2003, видавництво ДОІППО. Газета “Все для вчителя” №7-8 (березень), 2003, сторінки 1-22, видавництво “Позакласний час”. Газета “Директор школи” № 7, 2007, сторінки 3-17, видавництво “Шкільний світ”.

Слайд 4

Зони підвищеної небезпеки у навчальному закладі. Кабінет фізики. Кабінет хімії. Кабінет біології. Кабінет інформатики. Спортивна зала. Кабінет обслуговуючої праці. Майстерні для хлопчиків.

Слайд 5

Види інструктажів

Слайд 6

Вступний інструктаж Проводиться перед початком навчальних занять один раз на рік. Програма вступного інструктажу розробляється в закладі освіти на основі орієнтовного переліку питань вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності. Програма та порядок проведення вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності затверджується наказом керівника закладу освіти. (п. 8.2)

Слайд 7

Орієнтовний перелік питань вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності для вихованців і учнів. 1. Загальні відомості про навчальний заклад, його структуру. Види та джерела небезпеки в навчальних приміщеннях, на спортивних майданчиках тощо. 2. Загальні правила поведінки під час навчально-виховного процесу. Обставини та причини найбільш характерних нещасних випадків.

Слайд 8

Вимоги пожежної безпеки в навчальному закладі. Знайомство з Правилами пожежної безпеки для закладів, установ, організацій системи освіти України. Радіаційна безпека, дії у разі надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру. Безпека дорожнього руху. Поведінка на вулиці, знайомство з Правилами дорожнього руху.

Слайд 9

Побутовий травматизм, попередження та дії у разі нещасних випадків у побуті. Перша (долікарська) медична допомога у разі нещасних випадків, надзвичайних подій тощо.

Слайд 10

Запис про вступний інструктаж робиться на окремій сторінці журналу обліку знань за формою: (класним керівником (п. 8.3) Реєстрація вступного інструктажу з безпеки життєдіяльності для вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів у журналі обліку навчальних знань (додаток 1) № п/п Прізвище, ім‘я та по батькові особи, яку інструктують Дата проведення інструктажу Прізвище, ім‘я та по батькові особи, яка проводила інструктаж Підпис Особи, яка проводила інструктаж Особи, яку інструктували 1 2 3 4 5 6 Розписуються у журналі починаючі із 9 класу

Слайд 11

Первинний інструктаж Проводиться: на початку занять у кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, спорт залі двічі на рік; на прикінці навчального року, чверті перед початком канікул; за межами навчального закладу, де навчально-виховний процес пов‘язаний з використанням небезпечних або шкідливих для здоров‘я факторів;

Слайд 12

перед виконанням кожного завдання, пов‘язаного з використанням різних матеріалів, інструментів, приладів, на початку уроку, заняття, лабораторної практичної роботи тощо. Запис про проведення первинного інструктажу робиться в окремому журналі реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності, який зберігається у кожному кабінеті, лабораторії, майстерні, цеху, спортзалі та іншому робочому місці. Рекомендована форма: (п. 8.4)

Слайд 13

Журнал реєстрації первинного, позапланового, цільового інструктажів вихованців, учнів, студентів, курсантів, слухачів з безпеки життєдіяльності (додаток 2). № п/п Прізвище, ім‘я та по батькові особи, яку інструктують Дата проведення інструктажу Клас, група Назва інструктажу, назва інструкції Прізвище, ім‘я та по батькові особи, яка проводила інструктаж Підпис особи, яка проводила інструктаж Підпис особи, яку інструктували 1 2 3 4 5 6 7 8 Розписуються у журналі починаючі із 9 класу

Слайд 14

Первинний інструктаж , який проводиться перед початком кожного практичного заняття (практичної, лабораторної роботи тощо), реєструється в журналі обліку навчальних занять, виробничого навчання на сторінці предмета в розділі про запис змісту уроку, заняття (п. 8.5); за формою: Дата Домашнє завдання 10/10 Лабораторна робота № 3 “Визначення прискорення тіл” Інструктаж з ОП провів (підпис) інструкція 7/5 п. 56, 57; вправа 9(4,5), дод. №123

Слайд 15

Позаплановий інструктаж Проводиться: у разі порушення учнями вимог нормативно-правових актів з охорони праці, що може привести чи призвело до травм, аварій, пожеж тощо; при зміні умов виконання навчальних завдань (лабораторних робіт, виробничої практики тощо);

Слайд 16

3. у разі нещасних випадків за межами навчального закладу. Реєстрація проводиться в журналі інструктажів (додаток 2), що зберігається в кабінеті, лабораторії, майстерні, спортзалі тощо.

Слайд 17

Цільовий інструктаж Проводиться: у разі організації позанавчальних заходів (олімпіад, екскурсій, турпоходів, спортивних змагань тощо); під час проведення громадських, позанавчальних робіт (прибирання територій,

Слайд 18

приміщень, науково-дослідна робота на навчально-дослідній ділянці тощо). Реєстрація проводиться в журналі інструктажів (додаток 2), що зберігається в кабінеті, лабораторії, майстерні, спортзалі тощо.

Слайд 19

Документація у кабінеті. Акт дозвіл (щорічно новий). Журнал з ТБ. Аптечка (згідно переліку). Інструкції затверджені директором навчального закладу.

Слайд 20

5. Огнегасник. Пісок (відро). Кошма. Положення про кабінет (затверджений директором). Перспективний план роботи (на 5 років). Паспорт кабінету (обладнання, ТСО, таблиці тощо). Нормативні документи.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота