X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Донеччині - 80 років

Завантажити презентацію

Донеччині - 80 років

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

З Днем народження, рідна Донеччина! До 80-річчя Донецькій області Перший урок у 4 класі 2012 н.р. Соледарська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №13 Презентацію підготувала вчитель початкових класів П’ятих Олена Іванівна

Слайд 2

Донецька область належить до тих регіонів України, які були заселені з епохи палеоліту. У більш пізнішій період тут мешкали здебільшого кочівники: скіфи, сармати, печеніги, половці та інші. Ученими-краєзнавцями доведено, що події, які відображаються в „Слове о полку Игореве”, відбувалися на території нашого краю.

Слайд 3

У XVI сторіччі під прикриттям замків на границі степу й лісостепу на берегах Сіверського Донця в ХVI сторіччі поселяються українські козаки, а також селяни-утікачі із Правобережжя України та з Росії. Одним з перших населеним пунктом вважається Святогірський монастир, письмове згадування про яке відноситься до 1642 року.

Слайд 4

Слайд 5

У ХVII сторіччі винятково вигідним для нашого краю стає видобуток кам’яної солі. У 1676 році на соляних озерах виникає перше місто Донбасу – Тор (Слов’янськ). У 1715 році на базі державних солеварень будуються перші солеварні заводи на Донеччині: Бахмутський і Торський.  

Слайд 6

У 1721 році на Донеччині було знайдене вугілля. У зв’язку з початком його промислового видобутку наприкінці ХVIII сторіччя починається інтенсивне засвоєння території області. Після ліквідації Запорізької Січі царський уряд досяг повного контролю над процесом засвоєння регіону. З 1776 року почалася масова роздача земель, у тому числі освоєних запоріжцями, і заснування на них трьох типів поселень: державних, військових і приватновласницьких. У цей час на землях Кальміуської паланки Запорізької Січі виникає місто Маріуполь.

Слайд 7

Маріуполь

Слайд 8

У1917р. робоче селище Юзівка одержує статус міста. А 5 лютого 1919 р. Раднарком України приймає декрет „Про створення Донецької губернії”. У січні 1920 року центром Донецької губернії стало місто Луганськ. У серпні 1920 року центр губернії перенесли в місто Бахмут. Донецька губернія поділялася на 8 повітів і 299 волостей.  

Слайд 9

Бахмут (нині Артемівськ)

Слайд 10

У листопаді 1961 року Сталінська область стала Донецькою, місто Сталіно – Донецьком. З географічної карти області зникли всі назви, пов’язані з ім’ям Сталіна.

Слайд 11

Донецька область – великий промисловий центр. Широкий розвиток мають ведучі галузі важкої промисловості: вугільна, чорна металургія (комбінат «Азовсталь», Донецький, Єнакіївський, Макіївський і ін. металургійні заводи), кольорова металургія, хімічна промисловість, важке машинобудування, виробництво будматеріалів. Розвинуті харчова і легка промисловість. Здійснюється видобуток кам’яної солі (Артемівське і Слов’янське родовища.). На території області були побудовані Вуглегорська, Слов’янська, Старобешівська, Курахівська, Зуєвська, Миронівська ГРЕС.

Слайд 12

Слайд 13

ДОНЕЧЧИНО МОЯ Донеччино моя, твоїх вітрів дихання я відчуваю знов, як в ті далекі дні, коли квітки в росі солодкого світання над голубим Дінцем всміхалися мені. Немов душею п’ю твого труда весну я у радості степів, у гомоні дібров, і музику гудків твоїх я знову чую, Донеччино моя, життя мого любов! Знов шахти на горі… Дивлюсь на них крізь вії, і піснею тремтять закохані вуста. Нехай сніги кругом, та в серце маєм віє у стороні моїй — і серце розцвіта… Володимир СОСЮРА

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Виховна робота