X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Адаптація 5 класників до середньої школи

Завантажити презентацію

Адаптація 5 класників до середньої школи

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

АДАПТАЦІЯ - процес пристосування до нових умов чи вимог середовища, результатом якої має бути пристосування, що є показником життєвої компетентності індивіда.

Слайд 3

Причини можливих проблем п’ятикласників такі: 1. Починаються особистісні зміни, пов’язані з початком підліткового періоду. Самооцінка дитини дедалі менше починає залежати від навчальних успіхів, а дедалі більше – від того, як її цінують та сприймають. 2. Відбуваються об’єктивні зміни у навчальній діяльності: з’являються нові предмети і нові учителі; збільшується обсяг інформації, яку потрібно не просто прослухати, а запам’ятати; стає інтенсивнішим внутрішній ритм уроків.

Слайд 4

Практичний психолог веде супровід адаптаційного періоду, що включає різні види роботи з учнями, вчителями, батьками.

Слайд 5

Система роботи з адаптації п’ятикласників до середньої школи складається з 2-х етапів: І етап робота з випускниками початкової школи ІІ етап робота з учнями 5-го класу

Слайд 6

Слайд 7

1. Виявлення дітей, що мають труднощі в навчанні, проблеми в поведінці, ознаки емоційних розладів: - бесіди з класним керівником 4 класу; - спостереження у класі; - соціометричне дослідження; - анкетування учнів; - бесіди і консультації батьків.

Слайд 8

2. Визначення причин труднощів учнів “групи ризику” : - індивідуальне обстеження дітей «групи ризику», - визначення типу «групи ризику», - аналіз проблем дитини, - виявлення головних причин труднощів.

Слайд 9

3. Відпрацювання можливих шляхів подолання труднощів: Переадресування до спеціалістів; розвивальна робота; рекомендації щодо змін стосунків у сім’ї, стилю виховання; рекомендації батькам з приводу занять з дитиною; рекомендації учителю щодо вибору індивідуального педагогічного стилю; зниження вимог до виконання навчальних програм.

Слайд 10

Профілактика дезадаптації випускників 4 класу під час переходу до середньої школи: Соціально-педагогічні методи підготовки учнів до нових умов навчання; психологічна просвіта батьків і вчителів; психолого-педагогічний консиліум; психолого-педагогічна корекція труднощів у навчанні і поведінці.

Слайд 11

ІІ етап – робота з п’ятим класом

Слайд 12

1. Виявлення загальних зон труднощів: Анкета «Моє ставлення до шкільних предметів; методика «Незакінчені речення»; методика «Малюнок сім’ї»; бесіди з учнями і вчителями; відвідування батьківських зборів.

Слайд 13

2. Вивчення психологічного клімату в учнівському колективі: соціометрія; визначення характеру психологічного комфорту учня у класі («Неіснуюча тварина», «Дерево»).

Слайд 14

3. Скринінгові психодіагностичні дослідження: діагностика особистісної адаптації школярів (методика Фурмана); діагностика шкільної тривожності (методика Філіпса).

Слайд 15

4. Виявлення причин дезадаптації і труднощів у навчанні і поведінці окремих учнів: індивідуальна психодіагностика; спостереження за поведінкою під час індивідуального обстеження; бесіди і консультації батьків; бесіди з учителями.

Слайд 16

5. Психологічна профілактика та корекція дезадаптації учнів 5 класу: робота з педколективом: бесіди, консиліум, рекомендації щодо вибору адекватних методів педагогічного впливу на клас і окремих учнів, учнів «групи ризику»; робота з батьками: виступ на батьківських зборах, індивідуальні консультації, робота з соціально-неблагонадійними сім’ями; корекційні заходи з учнями: групові і індивідуальні бесіди, елементи соціально-психологічного тренінгу, розгляд кризових ситуацій у колективі класу.

Слайд 17

П’ятий клас – кінець дитинства, період, що безпосередньо передує підлітковому. У цей час діти відкриті і довірливо ставляться до дорослих, визнають їх авторитет, чекають від учителів, батьків та інших дорослих допомоги і підтримки. Це відкриває великі можливості для виховних впливів.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Виховна робота