X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Замітка до газети типу роздуму

Завантажити презентацію

Замітка до газети типу роздуму

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: розвиток мовлення. Замітка до газети типу роздуму.

Слайд 2

Чи знаєте ви, якої шкоди завдають навколишньому середовищу батарейки, що викидаються в сміттєве відро? Адже всі ми, хоч і опосередковано, використовуємо їх щодня. Від батарейок працюють годинники, електричні зубні щітки, електробритви, ліхтарики, комп'ютерні мишки,  а також телефони, плеєри, фотоапарати, ноутбуки, сигналізації та інша апаратура. У кожному автомобілі використовується акумулятор, який, по суті, теж є батарейкою. Зараз батарейки продаються практично в кожному магазині або кіоску, і всім їм знаходиться застосування. Цікаво, куди вони потім діваються?..

Слайд 3

А діваються використані батарейки в більшості своїй на «кладовище сміття». І це далеко не так безневинно, як може здатися на перший погляд.

Слайд 4

Термін служби первинних (неперезаряджуваних) батарейок зовсім короткий, вторинних - набагато довший, тому що їх можна перезаряджати величезну кількість разів. Але рано чи пізно всі вони стають непридатними до використання. І коли настає час позбуватися неробочих елементів живлення, мало хто звертає увагу на значок «не викидати до сміттєвого кошика».

Слайд 5

А цей знак друкується на кожній батарейці не дарма. Наприклад, одна пальчикова сольова батарейка, викинута на звалище, забруднює важкими металами близько 20 квадратних метрів землі. У сольових батарейках міститься цинк, пасивне вугілля та двоокис марганцю, електроліт із хлориду амонію. Ці речовини просочуються в землю й ґрунтові води, завдаючи тим самим непоправної шкоди всьому живому, в тому числі й людині. Вони потрапляють в організми тварин, у фрукти, які ми їмо самі й даємо нашим дітям, випаровуються в повітря, яким ми дихаємо.

Слайд 6

У багатьох країнах фінансуються державні програми з переробки й знешкодження батарейок на спеціальних заводах. Це задоволення не з дешевих, а швидше з благородних. На жаль, у нашій країні такі програми не передбачені й не фінансуються.