X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВСТАВНІ СЛОВА І СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ, ЇХ ВИДИ ЗА ЗНАЧЕННЯМ В РЕЧЕННІ

Завантажити презентацію

ВСТАВНІ СЛОВА І СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ, ЇХ ВИДИ ЗА ЗНАЧЕННЯМ В РЕЧЕННІ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВСТАВНІ СЛОВА І СЛОВОСПОЛУЧЕННЯ, ЇХ ВИДИ ЗА ЗНАЧЕННЯМ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Спостереження над мовним матеріалом 1.Прочитати текст. Довести його стильову належність. Дібрати заголовок у формі словосполучення. 2.Визначити вставні слова. Поміркувати, яку роль вони відіграють у реченнях. 3.Дібрати синоніми до виділених слів. 4.Пояснити правопис слів зроду-віку, щось-таки. Навести власні приклади на подану орфограму. 5.Переказати текст, доповнюючи його власними міркуваннями про внутрішній світ людини та народження мудрості, щирості, ніжності. При переказуванні використати вставні слова.

Слайд 3

Робота з таблицею Групи вставних слів і сполучень слів за значенням Що виражають Вставні слова і сполучення слів Приклади 1. Упевненість, невпевненість, сумнів, передбачення тощо Безумовно, безперечно, без сумніву, дійсно, звичайно, правда, певна річ, здається, певно, мабуть, видно, може, може бути, очевидно та ін. І я був неправий, звичайно (О. Довженко) 2. Емоційну оцінку повідомлюваного (радість, задоволення, жаль, здивування, незадоволення тощо) На радість, на щастя, на жаль, як на біду, як навмисне, на сором, дивна річ та ін. Шкода, ми втрачаємо прекрасного солдата (В. Собко) 3. Оцінку фактів з погляду їх звичайності Як водиться, як завжди, було, бувало та ін. Отак, бува, німі вітри ячать, гойдаючи небес ясну колиску (А. Малишко)

Слайд 4

Що виражають Вставні слова і сполучення слів Приклади 4. Вказівку на зв’язок думок, послідовність викладу По-перше, по-друге, нарешті, зрештою, інакше кажучи, наприклад, проте, однак, навпаки, отже, таким чином, значить, виходить та ін. Ніжність, наприклад, описати математично не можна (В. Собко) 5. Вказівку на способи оформлення думок, на експресивний характер висловлювання Словом, правду кажучи, сказати правду, признатися по правді, ніде правди діти, грубо висловлюючись та ін. Хоч, правду кажучи, юнак у душі не вважав спів за професію (І. Ле) 6. Вказівку на джерело повідомлення З погляду, на думку, за повідомленням, як кажуть, каже, мовляв, як відомо, як указано, по-твоєму, по-моєму, по-вашому та ін. На його думку, ситуація набуває загрозливого характеру (Ю. Бедзик) 7. Активізацію уваги слухача або читача Знаєте, вірите, уявіть собі, зверніть увагу, зрозумійте А завтра ж у мене, знаєш, важливі справи в місті (П. Жур)