X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відокремлені й невідокремлені означення

Завантажити презентацію

Відокремлені й невідокремлені означення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Творче спостереження з елементами аналізу 1.Прочитати виразно текст, додержуючись відповідної інтонації в ускладнених реченнях. З’ясувати, що виражає заголовок — тему чи основну думку. Чому автор називає Земський будинок у Полтаві перлиною архітектури? 2.Назвати речення, ускладнені: а) однорідними членами; б) вставними словами; в) відокремленими членами. 3.Виписати речення з відокремленими означеннями. Дослідити, чим виражені відокремлені означення. Пригадати з уроків української мови в 7 класі, що називається дієприкметниковим зворотом, умови його відокремлення.

Слайд 3

Лінгвістична діагностика 1.Записати речення. Підкреслити відокремлені означення. Визначити, які з них — узгоджені, а які — неузгоджені. Свій вибір обґрунтувати. 2.З’ясувати, чим виражені узгоджені й неузгоджені означення.

Слайд 4

Творче моделювання 1.Із поданих пар простих речень за зразком змоделювати речення, ускладнені відокремленими означеннями. Указати на умови відокремлення. Зразок. Заходимо до напівосвітленого храму. Храм сповнений музикою органа (О. Балабко). — Заходимо до напівосвітленого храму, сповненого музикою органа. 2.Визначити, до яких членів речення відносяться відокремлені означення і чим виражені.

Слайд 5

Лінгвістичний експеримент 1.Перебудувати подані речення так, щоб відокремлені означення, виражені дієприкметниковими зворотами, стали невідокремленими. Звернути увагу на вживання коми в реченнях з відокремленими й невідокремленими означеннями. 2.Назвати слова, до яких належать відокремлені й невідокремлені означення. 3.Дослідити, як впливає місце означення відповідно до означуваного слова на його відокремлення.

Слайд 6

Дослідження-трансформація 1.Трансформувати речення так, щоб виділені означення виконували роль відокремлених. Визначити спосіб їх вираження. 2.Дослідити, чи зміниться зміст речень при їх трансформації. 3.З’ясувати, у якому реченні вжито неузгоджене означення.