X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ВІДОКРЕМЛЕНІ ПРИКЛАДКИ

Завантажити презентацію

ВІДОКРЕМЛЕНІ ПРИКЛАДКИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВІДОКРЕМЛЕНІ ПРИКЛАДКИ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Творче спостереження з елементами аналізу 1.Прочитати текст. Визначити жанр висловлювання. Дослідити, що виражає заголовок — тему чи основну думку. 2.З’ясувати, чи всі виділені частини тексту є відокремленою прикладкою. Свою відповідь аргументувати. 3.Яке місце в реченні відповідно до означуваного слова може займати відокремлена прикладка? Відповідь проілюструвати прикладами з тексту.

Слайд 3

Колективне опрацювання опорної схеми 1.За допомогою схеми розказати про відокремлену прикладку: що вона позначає, чим виражається, до якого слова відноситься в реченні, на які види поділяється. 2.Опрацювавши теоретичний матеріал підручника, зробити висновок про те, які розділові знаки вживаються в реченнях з відокремленими прикладками. 3.Пригадати, яка особливість уживання на письмі непоширених прикладок. Назвати основні правила вживання дефіса та лапок при непоширених прикладках.

Слайд 4

Відокремлена прикладка Буває поширеною (вираженою словосполученням) і непоширеною (вираженою одним словом) Містить додаткове повідомлення, конкретизує висловлювану думку, служить засобом уточнення,образності Пов’язується з присудком Виражається іменником або іменником із залежними словами

Слайд 5

Пояснювальний диктант 1.Записати речення, розставляючи потрібні розділові знаки. 2.Виділити відокремлені прикладки. Схарактеризувати їх, скориставшись алгоритмом. 3.З’ясувати, у яких реченнях доцільно вжити тире при відокремлених прикладках.

Слайд 6

Алгоритм характеристики відокремленої прикладки 4. Пояснити вживання розділових знаків 3. Дослідити, поширена чи непоширена відокремлена прикладка та чим вона виражена 2. З’ясувати, до якого слова відносяться 1. Виділити в реченні відокремлену прикладку (підкреслити її)