X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Відмінювання іменників ІІ відміни

Завантажити презентацію

Відмінювання іменників ІІ відміни

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Особливості відмінювання іменників чоловічого роду в родовому відмінку

Слайд 2

Завдання уроку Сьогодні на уроці я…. Повторити і поглибити знання… Навчитися … Розвивати… Удосконалювати…

Слайд 3

Гра «Подовжте речення» - Змінювання закінчень іменників за питаннями називається.... - Всього відмінків.... - Щоб визначити відмінок іменника, потрібно.... - Початковою формою іменника є.... - До першої відміни належать іменники … роду з закінченням …, … . - Іменники чоловічого та середнього роду з закінченням -о, -е, -я, нульовим належать до … відміни. - На групи тверду, м’яку та мішану поділяються іменники … відмін. - Іменники середнього роду, назви дитинчат тварин з закінченням –а, -я належать до …. Відміни. - Іменники жіночого роду без закінчень належать до … відміни. - іменник МАТИ надежить до … відміни.

Слайд 4

Диктант із завданням  Подані у дужках іменники поставити у фoрмі кличногo відмінка. Пoяснити роздiлові знаки при звертаннях. О рiдна (мова)! Хто без тебе я… (Поезія! Супутниця) мoя! Ти — теплий, животворний прoмінь сонця… Вий, грими, казися, (буря)!

Слайд 5

Робота з підручником Розглянути матеріали підручника і скласти монологічне висловлювання про особливості вживання закінчень -а (-я), -у (-ю) в іменниках ІІ відміни чоловічого роду у формі родового відмінка.   Дібрати власні приклади і записати їх.

Слайд 6

Розподільний диктант Записати іменники в дві колонки: у першу ті, що мають закінчення -а (-я) в родовому відмінку однини, у другу — -у(-ю). Голос, колос, урок, настрій, сум, оптимізм, розвиток, обрій, вечір, очерет, зміст, ґрунт, гурт, гурток, біль, степ, лист, кожух, погляд, відчай, січень, рух, сад, садочок, острів, луг, Кавказ, Урал, вітер, телефон. Скласти 3–4 речення, використовуючи подані іменники в родовому відмінку однини. Один іменник розібрати як частину мови.