X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНІ СЛОВА В РЕЧЕННЯХ З ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ. ДВОКРАПКА Й ТИРЕ ПРИ УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНИХ СЛОВАХ

Завантажити презентацію

УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНІ СЛОВА В РЕЧЕННЯХ З ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ. ДВОКРАПКА Й ТИРЕ ПРИ УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНИХ СЛОВАХ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНІ СЛОВА В РЕЧЕННЯХ З ОДНОРІДНИМИ ЧЛЕНАМИ. ДВОКРАПКА Й ТИРЕ ПРИ УЗАГАЛЬНЮВАЛЬНИХ СЛОВАХ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Учись у природи творчого спокою Є. Плужник

Слайд 3

Аналіз тексту з елементами зіставлення нових знань з базовими на основі актуалізації мотиваційних резервів учнів з теми 1.Прочитати текст. Дібрати заголовок, який би розкривав тему висловлювання. Зачитати спогад автора. 2.Назвати однорідні члени речення, які допомагають зрозуміти слова вчительки. 3.Об’єднавшись у групи, виписати речення з однорідними членами, накреслити їх схеми. Пояснити розділові знаки. 4.Назвати речення з узагальнювальними словами при однорідних членах.

Слайд 4

Лінгвістичне дослідження 1.Прочитати виразно поезію. Поміркувати, чому автор дав таку назву поезії. Яка основна думка вірша? 2.З’ясувати лексичне значення виділених слів (у разі потреби звернутися до тлумачного словника). 3.Знайти речення з однорідними членами. Схарактеризувати їх, скориставшись алгоритмом. 4.У яких із них є узагальнювальні слова? Пояснити пунктограми.

Слайд 5

НІЩО НЕ МЕРТВЕ В ВИРІ СВІТОВОМУ Ніщо не мертве в вирі світовому: Ні курява планет, ні сталагміт, Ні мумії прадавніх пірамід, Ні літери спліснявілого тому. У камені, у розпаді клітин, У сяйві дальніх зір і мрій змаганні, В кипінні крові й прорості зернин — Усюди в животворному диханні Єства єдиного пульсує плин. І де в нім місце тліну і нірвані? (Б. Тен)

Слайд 6

Колективна робота з текстом з елементами аналізу 1.Прочитати текст мовчки. Переказати його «ланцюжком». 2.Визначити тип мовлення. Підтвердити свою думку прикладами з тексту. 3.Виписати речення з однорідними членами. Усно перебудувати їх на речення з узагальнювальними словами. Пояснити пунктограми. 4.Виділені слова розібрати як частину мови (усно).</