X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Узагальнення й систематизація

Завантажити презентацію

Узагальнення й систематизація

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ З ТЕМИ «РЕЧЕННЯ ЗІ ЗВЕРТАННЯМИ І ВСТАВНИМИ СЛОВАМИ» Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Експрес-опитування за запитаннями 1. Що називається звертанням? З якою метою звертання використовуються в усному й писемному мовленні? Навести приклади. 2. Схарактеризувати звертання за будовою. Навести приклади. 3. Розказати про розділові знаки в реченнях із звертаннями. 4. Які слова називаються вставними? Навести приклади. 5. Яку роль у реченні відіграють вставні словосполучення і речення? Чим вони відрізняються від вставних слів? 6. Навести приклади речень зі вставними реченнями. З’ясувати розділові знаки.

Слайд 3

Вибірково-розподільний словниковий диктант 1.Записати в одну колонку звертання, а в другу — вставні слова, словосполучення, речення. Пояснити їх правопис. 2.Сконструювати по три речення зі звертаннями і вставними конструкціями. З’ясувати їх роль.

Слайд 4

Лінгвістичне дослідження-відновлення 1.Записати речення, розставляючи потрібні розділові знаки. Аргументувати свою думку. 2.Пояснити синтаксичну роль слова здавалось у другому і шостому реченнях. 3.Зробити словотвірний розбір виділених слів.

Слайд 5

Творче конструювання (робота за варіантами) 1.Записати речення, розставивши потрібні розділові знаки. Перебудувати їх так, щоб вони містили звертання (варіант 1) і вставні слова (варіант 2). 2.Зробити синтаксичний розбір перебудованих речень.

Слайд 6

Творче моделювання зв’язного висловлювання 1.Записати. Розставити потрібні розділові знаки. Уклін тобі мій сердечний краю моя зірко ясна прекрасна у своїм звабнім тремтінні моя мамина вишиванко мережана диво-квітками у веселковім вінку моя мудросте батьківська напоєна чистою святою любов’ю до тебе… (Л. Андрела). 2.Продовжити висловлювання, зберігаючи стиль і авторську тональність.

Слайд 7

Самостійна робота (робота з текстом) Прочитати висловлювання. Чи можна назвати його текстом? Аргументувати свою думку. Дібрати заголовок. Завдання до тексту: 1.Визначити межі речень і поділити його на абзаци. 2.Записати, розставивши розділові знаки. 3.Назвати речення зі звертаннями