X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Складнопідрядні речення з підрядними частинами місця і часу

Завантажити презентацію

Складнопідрядні речення з підрядними частинами місця і часу

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Складнопідрядні речення з підрядними частинами місця і часу

Слайд 2

Тема: Складнопідрядні речення з підрядними частинами місця і часу Мета: дати поняття про складнопідрядні речення з підрядними місця і часу, формувати вміння впізнавати такі речення, з'ясувати, за допомогою яких сполучників, сполучних слів приєднуються підрядні місця і часу до головного речення; удосконалювати пунктуаційну грамотність, розвивати мовлення, увагу, мислення, поглиблювати навички правильного інтонування речень; виховувати в учнів любов до рідної природи, повагу до таланту майстрів художнього слова.

Слайд 3

Запамятай! Складнопідрядним реченням з підрядним місця називається таке складне речення, у якому підрядна частина вказує на місце чи напрям дії, про яку йдеться в головному реченні. Підрядні частини місця відповідають на питання Десь там моя Вітчизна неземна, де пахнуть зорі, ніби євшан-зілля (Д.Павличко).

Слайд 4

З головною частиною підрядні з'єднуються сполучними словами Цим словам можуть відповідати співвідносні тут, там, десь, всюди, туди, кудись, скрізь, звідти І серце полинуть бажає туди, де ще воля гуляє (Б.Грінченко).

Слайд 5

Із секретів синтаксису Підрядні частини місця можуть стояти: після головної частини речення: Там ясна світлиця, де красна дівиця (Нар.творч.). перед головною частиною: Де творчості немає, там і життя нема! (В.Сосюра). всередині головної частини: Там, де рідні кожна стежка і стеблина, бродять мої думи і пісні мої (В.Сосюра).

Слайд 6

Поміркуй! У кожному реченні вк