X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СИСТЕМА РОЗДІЛОВИХ ЗНАКІВ

Завантажити презентацію

СИСТЕМА РОЗДІЛОВИХ ЗНАКІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СИСТЕМА РОЗДІЛОВИХ ЗНАКІВ

Слайд 2

Назвіть розділові знаки і їх функції, заповнивши схему.

Слайд 3

Слайд 4

Згадайте правила постановки розділових знаків, заповніть другу колонку таблиці.

Слайд 5

Слайд 6

Поясніть, які розділові знаки ставляться на місці цифр. «Книги (1) морська глибина (2) хто в них пірне (3) аж до дна (4) той (5) хоч і труду (6) мав досить (7) дивнії перли виносить (8)» (І. Франко).

Слайд 7

Коментар. 1 — тире, 2 — двокрапка, 3 — немає знака, 4 — кома, 5 — кома, 6 — немає знака, 7 — кома, 8 — крапка.

Слайд 8

Проаналізуйте розстановку розділових знаків у реченнях. Поясніть, коли ми зустрічаємось із сполученням знаків. Сполучення яких знаків можливі?

Слайд 9

Його непокоїло, коли діти на питання: «Яким ти хочеш вирости?» — відповідали: «Сміливим, хоробрим, дужим», — але майже ніхто не говорив: «Чесним і добрим» (І. Цюпа). В щирім серці, в чесних грудях — вірю, знаю! — квіти є! (В. Симоненко). Зі скреготом і брязкотом у двір, — якщо те, що залишилося, можна назвати двором, — в’їжджають два бульдозери (О. Довженко). Годинник бив — що з ним? — зовсім не в ту годину (І. Жиленко).

Слайд 10

Прочитайте текст. До якого стилю він належить? Обґрунтуйте свою точку зору. Назвіть основні ознаки цього стилю. Випишіть речення, у яких між підметом і присудком ставиться тире. Обґрунтуйте свій вибір.