X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
СИСТЕМА РОЗДІЛОВИХ ЗНАКІВ

Завантажити презентацію

СИСТЕМА РОЗДІЛОВИХ ЗНАКІВ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

СИСТЕМА РОЗДІЛОВИХ ЗНАКІВ

Слайд 2

Назвіть розділові знаки і їх функції, заповнивши схему.

Слайд 3

Слайд 4

Згадайте правила постановки розділових знаків, заповніть другу колонку таблиці.

Слайд 5

Слайд 6

Поясніть, які розділові знаки ставляться на місці цифр. «Книги (1) морська глибина (2) хто в них пірне (3) аж до дна (4) той (5) хоч і труду (6) мав досить (7) дивнії перли виносить (8)» (І. Франко).

Слайд 7

Коментар. 1 — тире, 2 — двокрапка, 3 — немає знака, 4 — кома, 5 — кома, 6 — немає знака, 7 — кома, 8 — крапка.

Слайд 8

Проаналізуйте розстановку розділових знаків у реченнях. Поясніть, коли ми зустрічаємось із сполученням знаків. Сполучення яких знаків можливі?

Слайд 9

Його непокоїло, коли діти на питання: «Яким ти хочеш вирости?» — відповідали: «Сміливим, хоробрим, дужим», — але майже ніхто не говорив: «Чесним і добрим» (І. Цюпа). В щирім серці, в чесних грудях — вірю, знаю! — квіти є! (В. Симоненко). Зі скреготом і брязкотом у двір, — якщо те, що залишилося, можна назвати двором, — в’їжджають два бульдозери (О. Довженко). Годинник бив — що з ним? — зовсім не в ту годину (І. Жиленко).

Слайд 10

Прочитайте текст. До якого стилю він належить? Обґрунтуйте свою точку зору. Назвіть основні ознаки цього стилю. Випишіть речення, у яких між підметом і присудком ставиться тире. Обґрунтуйте свій вибір.

Слайд 11

Запишіть дієслова у дві колонки: 1) з літерами е, є; 2) з літерами и, ї. Виділіть особові закінчення. Поясніть їх правопис.

Слайд 12

Шепоч..мо, шука..ш, чист..мо, залиша..ш, вар..те, лет..мо, вел..ш, заспокою..ш, уч..те, злаз..мо, говор..ш, маха..те, стереж..ш, брин..ш, пита..мо, мовч..мо, визволя..те, розбива..мо, сол..ш, кот..мо, чеш..ш, захоч..мо, махн..те, город..ш, збира..ться, каж..мо, спрвад..мо, очіку..те, потривож..ш, пиш..ш, звар..те, чист..ш, змож..мо, онов..ться, унад..теся, вір..мо, бор..ться, туж..ш, зчеш..те, зневір..теся, виправ..ться, пошл..мо, скроп..мо, бач..ш, оглян..шся, сто..те, виточ..ш, доглян..те.

Слайд 13

Напишіть невеличкий твір «Значення розділових знаків у текстах» в одному з жанрів: а) лінгвістична казка; б) параграф шкільного підручника. Розробити шість тестових завдань із пунктуації.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова