X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
РОЗВИТОК МОВИ ТА ПИСЬМА

Завантажити презентацію

РОЗВИТОК МОВИ ТА ПИСЬМА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

” Гравюра на обкладинці "Маргарита Філософіка Нова", яку опублікував Дж. Грюнгер в 1512році, зображує Становлення Мов — Бог роздає людям різні мови. ”

Слайд 2

Вавилонська Вежа "Вавилон"— це грецька форма акадського слова "Babilu " ("Ворота Бога"). Пітер Брейгель-старший в XVI столітті намалював на своєму полотні знамениту Вавилонську Вежу.

Слайд 3

Мова є найбільш важливою загальною характеристикою, яка відрізняє людей від інших живих істот. Дійсно, в жодного виду тварин немає такої складної, гнучкої і виразної комунікативної системи. Та як і коли виникла ця дивна система? На це питання не можна дати вичерпної відповіді, і, можливо, воно так і не буде віднайдено — бо на той час у світі ще не було лінгвістів, які могли б спостерігати за походженням людини. Однак деякі моменти можна прояснити, вивчивши мовні здібності інших приматів і дослідивши археологічні данні про різноманітних представників сімейства гомінид (людиноподібних). Мова є найбільш важливою загальною характеристикою, яка відрізняє людей від інших живих істот. Дійсно, в жодного виду тварин немає такої складної, гнучкої і виразної комунікативної системи. Та як і коли виникла ця дивна система? На це питання не можна дати вичерпної відповіді, і, можливо, воно так і не буде віднайдено — бо на той час у світі ще не було лінгвістів, які могли б спостерігати за походженням людини. Однак деякі моменти можна прояснити, вивчивши мовні здібності інших приматів і дослідивши археологічні данні про різноманітних представників сімейства гомінид (людиноподібних).

Слайд 4

Було застосовано чимало спроб навчити мавп людської мови; найбільш вдалим виявився дослід з карликовими шимпанзе. Самець Канзі, якого навчила мови жестів Сюзана Севейдж-Рамбо, Університет Джорджії, за своїми набутими лінгвістичними здібностями порівнюється тепер з дворічною дитиною.

Слайд 5

Основні мовні сім'ї Індоєвропейська Семітохамітська Кавказька Уральська Алтайська Дравідійська тощо

Слайд 6

Індоєврейська мовна сім'я Слов'янські Романські Германські Вірменська Албанська Індіанські групи мов

Слайд 7

Слайд 8

Ізборнік Святослава 1073р.

Слайд 9

”Велесова книга” Це літопис язичницьких жерців ІХ ст., дохристиянського періоду слов'янської міфології, найдавнішого праслов'янського письма, відомого науці як період “черт і різ”. Випалені дощечки, писані слов'яно-руською мовою (літери скидаються на кириличне письмо).

Слайд 10

1989р. – прийнято Закон „Про мови в Україні”. 1989р. – прийнято Закон „Про мови в Україні”. 1996р. – Верховною радою України було прийнято Конституцію України, в якій українській мові надано законодавчої конституційної сили. 1998р. – Указом Президента України 9 листопада проголошено Днем української писемності та мови.

Слайд 11

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова