X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Розстановка тире між підметом і присудком

Завантажити презентацію

Розстановка тире між підметом і присудком

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема: “ Тире між підметом і присудком ”

Слайд 2

Мета: поглибити знання учнів про вживання тире між підметом і присудком; розвивати вміння й навички правильно ставити розділові знаки, обґрунтовувати вживання їх за допомогою вивчених правил, шляхом тренувальних вправ удосконалювати культуру власного мовлення; допомогти осмислити учням роль благодійності й милосердя в житті людини.

Слайд 3

Посієш вчинок, виросте звичка.

Слайд 4

фото

Слайд 5

Робота з текстом. Прочитати текст. З’ясувати стиль і тип мовлення. Одне речення розібрати синтаксично (4 абзац 2 речення) біля дошки. Виділити граматичні основи в реченнях, указати вид присудків. Що таке благодійність? Ця людська риса належить до найбільших виявів гуманності. Це не просто прагнення тих, у кого багато грошей, поділитися з тими, у кого їх зовсім немає, причому практично без втрат для себе. Це особливий стан душі, що часто близький до самопожертви. Про матір Терезу вже багато писали, та її подвижницьке життя навряд чи вкладається в наші традиційні уявлення. Представниця такої маленької й зовсім не благополучної країни, як Албанія, вона подала всьому нашому великому світові приклад безкорисливого служіння стражденним, аналогів якому в історії знайти важко. Ще півстоліття тому з кількома помічницями мати Тереза заснувала Орден Милосердя і спочатку робили спроби самотужки протистояти всім людським бідам. Вона підбирала на вулицях Калькутти вмираючих, рятувала психічно хворих дітей у Бейруті. Благодійність була в традиції українців. Не було короткочасних галасливих кампаній, була внутрішня потреба однієї частини населення допомагати іншій, і спонукав до цього суто християнський гуманізм. Багаті підприємці будували лікарні для хворих, притулки для старих і сиріт, причому більшість цих закладів працювали під гаслом: «На лікування приймаємо всіх, хто потребує допомоги, незалежно від віросповідання та національності».

Слайд 6

Творча робота. Продовжити речення, підкреслити присудки, визначити вид і спосіб вираження їх. Добро – це … . Добром називається … . Дружба – це … . Спілкування є … . Спілкування – це … . Інтелігентністю вважається … . Інтелігентність – це … .