X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
"Розділові знаки у безсполучному складному реченні"

Завантажити презентацію

"Розділові знаки у безсполучному складному реченні"

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Проект Тема:Розділові знаки у безсполучному складному реченні Підготувала: Карпось Катя 9-Г

Слайд 2

Розділові знаки в безсполучниковому складному реченні Частини безсполучникового складного речення можуть відділятися одна від одної комою, крапкою з комою, двокрапкою та тире.

Слайд 3

Кома і крапка з комою ставляться між реченнями, що входять до складу безсполучникового складного речення, якщо вони є рівноправними і між ними можна поставити єднальні сполучники.

Слайд 4

Кома між реченнями ставиться тоді, коли вони тісно пов’язані одне з одним. (Місяць на небі,зіроньки сяють,тихо по морю човен пливе (Народна творчість)). Мороз притискує,зривається північний вітер,мете сніг через рейки (О.Десняк)).

Слайд 5

Якщо частини безсполучникового речення значно поширені, далекі за змістом або вже мають в середині розділові знаки, то між ними ставиться крапка з комою (Всі женці стояли мовчки; в руках наче заклякли жмені жита та серпи; всі поглядали то на осавулу, то на Миколу (І. Нечуй-Левицький)).

Слайд 6

Двокрапка ставиться в таких випадках: 1) Якщо друге речення пояснює, доповнює або розкриває зміст першого (Надворі було видно, як удень: було видно усе дерево в садку, всі верби, кожну гілляку, кожний збляклий листок… (І. Нечуй-Левицький)).

Слайд 7

2) Якщо друге речення вказує на причину того, про що говориться в першому реченні (А вас просив би я зразки ліпити: (чому?) ви чоловік тямущий і бувалий (Леся Українка)).