X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
рідна мова

Завантажити презентацію

рідна мова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Солов’їна, барвінкова, Українська рідна мова…

Слайд 2

    Багато тисяч літ тому жила в Україні прекрасна дівчина. Була вона добра, ласкава, щира і привітна, готова всім допомогти. А коли глянула на кого своїми чарівними очима, то відразу відчували до неї прихильність та любов. Співала вона так гарно, що здавалось — неначе то соловейко співає. Маленькі діти і молодь прагнули бути з нею разом. А вона розказувала діточкам про чудові речі, співала їм українські пісні і тим вливала любов до України й українського народу в їхні юні душі. Всім, хто був з нею разом, було дуже приємно, привітно і радісно.  Всі чулися незвичайно щасливими. А називалася ця красуня УКРАЇНСЬКА МОВА.

Слайд 3

Ніжна, мила, світанкова, Ясна, чиста, колискова, Мелодійна, дзвінкотюча, Дивна, радісна, співуча, Лагідна, жива, казкова, Красна, чарівна, шовкова, Найдорожча, добра, власна, Мудра, сонячна, прекрасна, Солов’їна, барвінкова, Українська моя мова.

Слайд 4

Печерні наскельні малюнки та різьблення – попередники піктографії (малюнкового письма) Створення писемності

Слайд 5

Творці словянської писемності Кири ло і Мефо дій — македонські слов'янські просвітителі та проповідники християнства, творці слов'янської азбуки, перші перекладачі богослужбових книг на слов'янську мову, брати.

Слайд 6

Два типи письма на Київській Русі Кирилиця (від імені Костянтина Філософа, в чернецтві Кирила) Глаголиця (від давньослов`янського глагола, що означає слово).

Слайд 7

Пересопницьке євангеліє Остромирове Євангеліє