X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Речення з головними та другорядними членами

Завантажити презентацію

Речення з головними та другорядними членами

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Слайд 3

Яскраво світить сонце. Голосно співають птахи.

Слайд 4

Про що розповідається в першому реченні? Що говориться про сонце? Сонце світить. Про кого розповідається в другому реченні? Що говориться про птахів? Птахи співають.

Слайд 5

Слово, що означає про кого або про що говориться в реченні та відповідає на питання хто? або що?, називається підметом. сонце птахи

Слайд 6

Слово, яке означає, що говориться про підмет та відповідає на питання що робить?, що зробить, що робив? або що роблять?, називається присудком. світить співають

Слайд 7

Підмет і присудок – головні члени речення. Яскраво світить сонце. Голосно співають птахи.

Слайд 8

Підмет у реченні підкреслюємо однією рискою. Присудок – двома.

Слайд 9

Ведмедик склав і записав речення, але допустив помилки. Переставте підмети так, щоб виправити ці помилки та запишіть правильно у зошит. навчає дітей. шиє одяг. лікує хворих. готує їжу. Кравець Повар Вчитель Лікар МОЛОДЦІ!

Слайд 10

Білочка просить виписати із поданих скоромовок тільки підмет та присудок. Пилив Пилип поліна з лип. Їла Марина малину. Ворона проворонила вороненя. Бурі бобри брід перебрели. Летів горобець через хлівець. Біжать стежини поміж ожини. МОЛОДЦІ!

Слайд 11

Відгадай загадки. Запиши їх. Підмет підкресли однією лінією, а присудок – двома. Надворі мороз тріщить. Баба з віником стоїть, а як сонце припече, кине віник і втече. Снігова баба Попід дах серед зими всілись білі кажани і донизу головою продрімали до весни. Бурульки Він першим прокидається, з сонечком вітається. Ген, аж на сусідні села лине пісенька весела. Півень

Слайд 12

Підмет і присудок – головні члени речення. Всі інші слова у реченні – другорядні члени речення.

Слайд 13

Зв’язок між словами в реченні можна встановити за допомогою питань.

Слайд 14

Доповни речення за допомогою питань. Назви другорядні члени речення, а головні – підкресли. Настала (яка?)….зима. Землю вкрили (які?) ….сніги. Сонце (як?) ….висить у (якому?) ….небі. (Коли?) ….морози скують (як?) ….землю. Слова для довідок: білі, незабаром, низько, холодна, сірому, міцно.

Слайд 15

Підмет і присудок завжди зв'язані між собою. Головні члени речення пов'язані з другорядними за змістом.

Слайд 16

Зміни закінчення слова “коза” за допомогою питань, щоб зберігся зміст речень. Коза – свійська тварина. У (коза) смачне молоко. Я даю (коза) сіно. На лужку я бачу (коза). Я доглядаю за (коза). На (коза) гарне хутро.

Слайд 17

Коза – свійська тварина. У кози смачне молоко. Я даю козі сіно. На лужку я бачу козу. Я доглядаю за козою. На козі гарне хутро.

Слайд 18

Доповніть прості речення другорядними членами речення за зразком. Зайчик стрибає. Горобчик летить. Росте гриб.

Слайд 19

Встав у речення пропущені головні члени речення. Запиши їх. У лісі виросла струнка білокора _______ . берізка У ставку _______ багато риби. плаває Маленькі _______ граються іграшками. діти Сонечко ____________ за хмару. сховалось МОЛОДЦІ!

Слайд 20

Оформлення – ресурси Інтернету.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова