X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Пунктограми у складному реченні

Завантажити презентацію

Пунктограми у складному реченні

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Пунктограми у складному реченні Мета: удосконалювати навички постановки й аргументування розділових знаків між простими реченнями в складному; розвивати логічне мислення, пунктуаційну грамотність; виховувати любов до книжки.

Слайд 2

"...Дивною і ненатуральною здається людина, яка існує без книги“ Т. Г. Шевченко 23 квітня відзначається всесвітній день книги

Слайд 3

Перевірка домашнього завдання Тестові завдання 1. Складне речення з різними видами зв’язку називається а) складним синтаксичним цілим; к) складною синтаксичною конструкцією; в) складнопідрядним реченням. 2. Складне речення з сурядним і безсполучниковим зв’язком – це н) Загуркотіло у хмарах, і знову те гуркотіння здалося якимось залізним; хтось там залізні бочки перекочує в небі (О. Гончар); б) Невибагливою була верба, яка полюбляла вологі місця, через що побутувала прикмета: “Де верба – там вода” (З посібн.); в) Барвінок був символом дівочої честі, любові; його влітали у вінки, якими прикрашали голови молодих на весіллі (В. Супруненко). 3. Складне речення з підрядним і безсполучниковим зв’язком – це а) Козак живе з бідою, як риба з водою, але водночас із ним поруч привілля і необмежена воля, тому ніколи не стерпить він приниженості і залежності; и) Коли поговориш з людиною по душах, воно одразу щось там і зворухнеться: серце не кам’яне! (О. Гончар); в) Хоробрих у бою і вірних у товаристві козаків нагороджували звучними прізвиськами, котрі багато до чого зобов’язували, і носили такі прізвиська з честю . 4. Складне речення із сурядним, підрядним і безсполучниковим зв’язком – це а) Він відчинив балкон навстіж, свіжістю вітру війнуло в обличчя, і це зовсім зняло з душі очманіння (О Гончар); ж) Вагончик, у якому вони сиділи, виявився зручним для житла: не тісно, затишно, і під ногами почувається палуба (О. Гончар); в) Настрій помітно покращав: зникла ота внутрішня пригніченість, яку не приховаєш від людей (О. Гончар). 5. Схемі [ ] : [ ] – [ ] , і [ ] . відповідає така складна синтаксична конструкція: а) Виявляється коли їм скрута птахи просто горнуться до людини вони зовсім довіряються їй (О. Гончар); к) Маківці легше грунт відволог запалахкотіли цвіту пелюстки і п’є стебло трохи не луска соки землі (М. Самійленко); в) Важко знайти переліт-траву бо вона весь час перелітає з місця на місце зате того хто її зірвав щастя вже не залишить (З посібн). 6.Схемі[ ], і [ ] : [ ] відповідає така складна синтаксична конструкція: в) Глибоку повагу відчували люди до землі яка “парує та хліб готує” і повага ця часто доходила до обожнювання (В. Супруненко); б) Уява хлібороба витворила божества які на його думку опікувалися родючістю землі у низках міфів та легенд проповідувалися моральні норми ставлення до неї землю не можна було паплюжити ні дією ні словом (З підр.); а) Біля Дніпра на камені гарячім заснув і сон мені приснивсь горю край шляху полум’ям вербовим (В. Самійленко). КНИЖКА

Слайд 4

Вказати вид речення, розставити розділові знаки Чорний діамант, Копенгаген, Данія 1. Датська Королівська бібліотека була заснована в 1648 році і містить практично всі роботи які були коли-небудь видані в Данії. 2. Нова будівля бібліотеки була побудована в 1999 році вона являє собою цілий комплекс який складається із концертного залу, виставкових центрів, двох музеїв і тераси на даху. 3. Книгосховище і читальні зали тут також присутні.

Слайд 5

Вказати вид речення, розставити розділові знаки Центральна бібліотека (Канзас-Сіті, США). 4 Будівля ідеально відображає те що в ній знаходиться один з фасадів будівлі виконаний у формі книжкової полиці. 5 Назви літературних творів для комплексу городяни обирали самі і в результаті на стінах будівлі можна побачити величезні “корочки” до “Володаря кілець” Джона Толкіна і “Ромео і Джульєтти” Вільяма Шекспіра. 6 Гігантська книжкова полиця “прикриває” нудну стіну бібліотечного гаража який побудували в 2006 р.

Слайд 6

Перевірка 1 Датська Королівська бібліотека була заснована в 1648 році і містить практично всі роботи, які були коли-небудь видані в Данії. (СПР) 2 Нова будівля бібліотеки була побудована в 1999 році, вона являє собою цілий комплекс, який складається із концертного залу, виставкових центрів, двох музеїв і тераси на даху.(Б, СП зв’язок) 3 Книгосховище і читальні зали тут також присутні. (просте) 4 Будівля ідеально відображає те, що в ній знаходиться: один з фасадів будівлі виконаний у формі книжкової полиці. (СП та Б зв’язок) 5 Назви літературних творів для комплексу городяни обирали самі, і в результаті на стінах будівлі можна побачити величезні “корочки” до “Володаря кілець” Джона Толкіна і “Ромео і Джульєтти” Вільяма Шекспіра. (ССР) 6 Гігантська книжкова полиця “прикриває” нудну стіну бібліотечного гаража, який побудували в 2006 р. (СПР)

Слайд 7

Словникова робота Букініст Букіні ст (фр. Bouquiniste від фр. Bouquin «стара книга») — торговець книгами, що були в ужитку, а також рідкісними чи старовинними Від слова букініст утворюються слово букіністика та словосполучення букіністична книга (також букіністична книгарня, букіністичний магазин), що відповідно є синонімічними, і в цілому можуть означати сукупність старих (вживаних) книг і галузь (також місця) книготоргівлі цими книжками, більшою мірою під останнє визначення підпадає са ме букіні стика, як «торгівля, обмін (іноді збирання і колекціонування — тоді у значенні різновиду хоббі) букіністичних книжок.

Слайд 8

Вислови про книги Книги кораблі думки що подорожують по хвилях часу і бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління. Все життя людства послідовно осідало в книжці племена люди держави зникали а книги залишалися. Я не знаю більш доброго сусіди більш справедливого друга більш покірного супутникабільш слухняного вчителя більш обдарованого товариша ніж книга. Книга це співрозмовник що не улещує тобі і друг що не спокушає тебе і товариш що тобі не наскучить. Гарна книга це подарунок заповіданий автором людському родові. Книга не що інше як людина що говорить публічно.

Слайд 9

Вислови про книги Книги - кораблі думки, що подорожують по хвилях часу і бережно несуть свій дорогоцінний вантаж від покоління до покоління.(СПР) Все життя людства послідовно осідало в книжці: племена, люди, держави зникали, а книги залишалися.(ССК) Я не знаю більш доброго сусіди, більш справедливого друга, більш покірного супутника, більш слухняного вчителя, більш обдарованого товариша, ніж книга.(ПР) Книга - це співрозмовник, що не улещує тобі, і друг, що не спокушає тебе, і товариш, що тобі не наскучить.(ССК) Гарна книга - це подарунок, заповіданий автором людському родові.(ПР) Книга - не що інше, як людина, що говорить публічно.(СПР)

Слайд 10

Коментоване письмо Національна бібліотека Білорусі містить найбільше зібрання білоруських друкованих матеріалів також там знаходиться третя за величиною в світі колекція книг російською мовою. Але відомої вона стала не завдяки цьому. Споруду було добудовано в 2006 році вона має 22 поверхи. Багато критикують споруду але це все одно робить бібліотеку однією з найбільш незвичайних у світі.

Слайд 11

Коментоване письмо Після того як в невеликому англійському місті Сомерсет закрилася пересувна бібліотека жителі купили стару телефонну будку і перетворили її в бібліотеку. Це найменша бібліотека в світі яка відкрита для своїх читачів 365 днів у році, 24 години на добу. Сюди жителі приносять прочитані книги вони обмінюються літературою. У колекції вже більше 100 книг від кулінарії до класики є також фільми на DVD і глянсові журнали

Слайд 12

Мовний диктант Речення, яке має декілька граматичних основ називається…. Складні речення поділяються на… Кома не ставиться в складносурядному реченні якщо… Кома ставиться в безсполучниковому реченні, коли є… Тире ставиться в безсполучниковому реченні, коли є… Двокрапка ставиться в безсполучниковому складному реченні, коли є…

Слайд 13

ПЕРЕВІРКА Речення, яке має декілька граматичних основ називається складним. Складні речення поділяються на сполучникові та безсполучникові. Кома не ставиться в складносурядному реченні якщо обидві частини мають спільне слово та якщо речення питальне, спонукальне та окличне. Кома ставиться в безсполучниковому реченні, коли є одночасність чи послідовність. Тире ставиться в безсполучниковому реченні, коли є зіставно-протиставні смислові відношення, наслідкові, умовні, часові. Двокрапка ставиться в безсполучниковому складному реченні, коли наявні причинові, доповнювальні та пояснювальні смислові відношення.

Слайд 14

Скласти твір-мініатюру про шкільну бібліотеку Якщо важко, то продовжіть речення Книзі ми завдячуємо тим, що… Нам важко навіть уявити світ, у якому…

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова