X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Прийменники

Завантажити презентацію

Прийменники

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема. Прийменник як службова частина мови. Прийменник як засіб зв’язку в словосполученні. А. Малишко «Стежина», «Вогник». Патріотичні почуття, найвищі духовні цінності в поезіях

Слайд 2

Значенняприйменників(роль якзасобузв’язку). 2.Вживанняприйменниківзрізнимивідмінками. 3.Написанняприйменників.Розрізненняприйменниківіомонімічнихпрефіксів.

Слайд 3

Виразне читання поезій «Вогник» і«Стежина».  -Яким настроєм, почуттями пройняті поезії? -Якими постають у віршах рідний край, рідна домівка? -Чи можна вважати назви поезій символічними? Поясніть, що вони символізують?

Слайд 4

Слайд 5

Робота в парах - Визначте у вірші «Стежина» службові частини мови. Назвіть їх. Чому, сказати, сам не знаю, Живе у серці стільки літ Ота стежина в нашім краї, Одним одна біля воріт. Ота стежина в нашім краї Одним одна біля воріт. Моя надієчко, я знаю, Мій крик життя на цілий світ, Ота стежина в ріднім краї Одним одна біля воріт. Ота стежина в ріднім краї Одним одна біля воріт. Дощами мита, перемита, Снігами знесена у даль, Між круглих соняхів із літа Мій ревний біль і ревний жаль. Між круглих соняхів із літа Мій ревний біль, мій ревний жаль.

Слайд 6

Лінгвістичний експеримент  Прочитайте вірш «Стежина», пропустивши прийменники. Що вийшло? Чому, сказати, сам не знаю, Живе .. серці стільки літ Ота стежина .. нашім краї, Одним одна .. воріт. Ота стежина .. нашім краї Одним одна .. воріт. Дощами мита, перемита, Снігами знесена .. даль, .. круглих соняхів .. літа Мій ревний біль і ревний жаль. .. круглих соняхів .. літа Мій ревний біль, мій ревний жаль. Моя надієчко, я знаю, Мій крик життя .. цілий світ, Ота стежина .. ріднім краї Одним одна .. воріт. Ота стежина .. ріднім краї Одним одна .. воріт.

Слайд 7

висновок Прийменник - це службова частина мови, яка виражає залежність одного повнозначного слова від іншого у словосполученні. Робота з підручником.(с.235).  Складання ОК

Слайд 8

ОК “Прийменник”

Слайд 9

Вибірковий диктант (робота в групах) -Залежність, яких саме частин мови від інших слів виражає прийменник? Завдання: із тексту вірша «Вогник» виписати словосполучення з прийменниками, визначити відмінок залежних слів у словосполученні , якою частиною мови вони є?

Слайд 10

Шумить під вікном, шумить у серці, в вечірню годину шумить, ходила у росах, ходила до хати, не зводили з ока, любили в житті, любили над усе, шумить під вікном, сяє про сина, ходив в дорозі, ходив у краю, згадую у тривозі. - На що вказують прийменники разом з відмінковою формою іменників, займенників? Перевірка

Слайд 11

Робота за підручником (с.235) Висновок: прийменник виражає залежність іменника, займенника (і числівника) від інших слів у словосполученні і разом з ними можуть вказувати на час, місце, причину, мету, кількість.

Слайд 12

  1 варіант Рідна мати моя, ти ночей не доспала І водила мене у (поле) край (село),  І в (дорога) далеку ти мене на (зоря) проводжала,  І рушник вишиваний на (щастя) дала. 2 варіант  Я візьму той рушник, простелю, наче долю, В (тихий шелест) трав, в (щебетання) дібров, І на (той рушничок) оживе все знайоме до (біль): І дитинство, й розлука, і вірна любов. Пояснювальний самодиктант Записати рядки поезії, розкриваючи дужки і ставлячи слова у правильну відмінкову форму. Надписати відмінок.

Слайд 13

Добери слово До виписаних раніше слів з прийменниками придумати і записати слова з префіксами, омонімічними записаним прийменникам. Яка між ними різниця ? про сина - до хати - над усе - на виднокрузі - у світі - між соняхів - під вікном - з ока -   пройти доїхати надвечірок надуманий  уночі  міжпланетний підвіконня збігти

Слайд 14

Робота з текстом (виконати синтаксичний розбір виділеного речення Олесь Гончар у своїх спогадах висловив таку думку: "Одні зникають з життя тому, що їх просто руйнують хвороби, другі ж згорають, як бійці в атаках, падають спалені на тяжких безнастанних вогнях своєї праці і творчості. Таким мені уявляється Малишко... Людина полум’яного темпераменту, творчого шаленства, він згорів дочасно, упав на півшляху, полишивши нам золоті розсипи своїх поезій, нев’янучу красу своїх пісень". Ці золоті розсипи є сонячною дорогою пам’яті великому поетові. Андрій Малишко любив Україну, любив свій народ і поділяв його радості й скорботу.

Слайд 15

Хвилинка роздумів Ю. Камишний «Очима серця, або поки баба в хаті»

Слайд 16

Творче завдання Написати твір- мініатюру на тему: «А. Малишко – чарівник поетичного слова», виділити прийменники. Після кожного вжитого з прийменником слова , якого він стосується, записати в дужках відмінок.

Завантажити презентацію

Схожі презентації

Презентації по предмету Українська мова