X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Правопис прийменників. Усний переказ тексту

Завантажити презентацію

Правопис прийменників. Усний переказ тексту

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Тема уроку: Правопис прийменників. Усний переказ тексту. Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про правопис прийменників, розвивати пам’ять, увагу, мислення, виховувати любов до рідного краю, рідного слова. Обладнання: підручник, твори Г.Коваля, С. Маринчика, Л.Карпенко Тип уроку: узагальнення й систематизація знань.

Слайд 2

Від душі всієї, від всього серденька Люблю тебе, рідна Україно-ненька... (Марко Лукинюк)

Слайд 3

ХІД УРОКУ І. Організаційна частина. ІІ. Повідомлення теми, мети уроку. Слово вчителя. Сьогодні ми маємо повторити й узагальнити знання про прийменник. Для роботи використаємо твори ічнянських письменників і поетів. Щоб працювалось цікавіше, пропоную влаштувати змагання. Об’єднайтесь у дві команди, придумайте назви, оберіть капітанів. За кожне виконане завдання ви можете дістати певну кількість балів, а всього за урок – 45. Та хто б не переміг, виграєте всі, бо ви зміцните і поліпшите свої знання з теми “Прийменник”.

Слайд 4

ІІІ. Узагальнення й систематизація знань. Розминка (найвища оцінка – 5 б.). Прочитайте уривки з поезії Г.Коваля про рідний край. Випишіть прийменники в зошити, зробить морфологічний розбір їх. Капітани озвучать результати роботи. ...Зелена Ічня. Тополиний гай. Які ліси тут! Як чудово в полі! Любив оцей пісенний край Васильченко, співець людської долі. Збирав тут для пісень весни Розмай Василь Чумак. Серця їх несхололі... Живе й тепер їх віще добре слово Й до земляків приходить на розмову

Слайд 5

Мовознавчий турнір. Дайте відповіді на запитання (Кожна правильна відповідь – 2 б.) - Чи має прийменник лексичне значення? - Прийменник – це самостійна чи службова частина мови? - Як поділяються прийменники за своїм походженням? Наведіть приклади. - У сполученні з повнозначними частинами мови прийменники можуть виражати різні відношення. Які саме? Наведіть приклади. - Які особливості вживання прийменників з різними відмінками. Наведіть приклади.

Слайд 6

Конкурс кмітливих. (Найвищий бал – 5) Запрошуємо по одному представникові від команд до дошки. Запишіть у три колонки прийменники: прості, складні і складені: Між, з-за, за, заради, поміж, над, з метою, кругом, під час, у справі, посеред, на чолі.