X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОВНІ Й НЕПОВНІ РЕЧЕННЯ. ТИРЕ В НЕПОВНИХ РЕЧЕННЯХ

Завантажити презентацію

ПОВНІ Й НЕПОВНІ РЕЧЕННЯ. ТИРЕ В НЕПОВНИХ РЕЧЕННЯХ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ПОВНІ Й НЕПОВНІ РЕЧЕННЯ. ТИРЕ В НЕПОВНИХ РЕЧЕННЯХ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Творче спостереження з елементами аналізу 1.Прочитати висловлювання. Схарактеризувати речення за повнотою висловленої думки. 2.Назвати неповні речення. 3.З’ясувати, у якому неповному реченні пропущені члени визначаються з попереднього контексту, а в якому — пропущений член установлюється зі змісту самого неповного речення.

Слайд 3

Творче спостереження з елементами зіставлення 1.Прочитати два уривки висловлювань. 2.Дослідити, як впливає зміна дієслівної форми на вид речення за повнотою вираження думки. 3.Визначити, у якому уривку вжито двоскладні неповні речення, а в якому — односкладні повні. 4.З’ясувати, який член (головний чи другорядний) пропущений у неповних реченнях.

Слайд 4

Творче моделювання 1.Змоделювати висловлювання так, щоб зміст неповного речення визначався з попереднього контексту. 2.Записати змодельовані висловлювання, поєднавши за змістом речення правого й лівого стовпчиків. 3.Визначити, яку синтаксичну функцію виконують виділені слова.

Слайд 5

Дослідження-характеристика 1.У поданих висловлюваннях виділити неповні речення. 2.Чи зрозумілий зміст цих речень без відновлення пропущеного члена? Методичний коментар. Такі речення за змістом (семантикою) є повними, а за структурою — неповними.

Слайд 6

Граматична трансформація 1.Подані повні речення трансформувати в неповні, вилучивши з них дієслова-присудки. 2.Записати, ставлячи на місці пропуску присудка тире. 3.Чи потрібний попередній контекст, для того щоб зрозуміти зміст відновлених неповних речень? 4.Зробити синтаксичний розбір третього речення, скориставшись алгоритмом.