X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Поняття про Займенник

Завантажити презентацію

Поняття про Займенник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Слайд 2

Створила вчитель - методист Лукашівського НВК Ратушна Наталія Миколаївна

Слайд 3

Епіграф уроку: І той лиш пошани достоїн, хто мову шанує свою. В.Сосюра

Слайд 4

що граматисти називали цю частину мови містоймення. І хоч Г.Шашкевич 1865 року вжив назву займенник, інші дослідники й далі називали її містоймення. Тому 1914 року І.Нечуй – Левицький у своїй граматиці з гумором зазначив: «Відомо, що слово місто - город, і вийшло городойменник. Чом, пак, не селойменник?»- і відстоював назву займенник, яка згодом і закріпилася в українському мовознавстві.

Слайд 5

Чому займенник має таку назву? Яка його роль у мовленні? А тепер прочитаймо, як прекрасно сказав про це поет Дмитро Білоус у своєму вірші "Злитки золоті": Чи ти задумувавсь, відкіль оті У нашій мові злитки золоті? Як намистини, диво калинове — Частини мови! Який співець, поет, який письменник Уперше слово вигадав — іменник? Іменник! Він узяв собі на плечі Велике діло - визначати речі... ...А поспитай звичайного займенника. За кого він у мові? За іменника! (Хоч може цей наш скромний посередник Замінювать числівник і прикметник.)

Слайд 6

Займенник — це повнозначна змінна частина мови, яка вказує на предмети, ознаки або кількість, не називаючи їх, і відповідає на питання хто? що? який? чий? котрий? скільки?