X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОНЯТТЯ ПРО ВСТАВНІ РЕЧЕННЯ, РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ ПРИ НИХ

Завантажити презентацію

ПОНЯТТЯ ПРО ВСТАВНІ РЕЧЕННЯ, РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ ПРИ НИХ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВСТАВНІ РЕЧЕННЯ, РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ ПРИ НИХ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Робота з текстом 1.Прочитати текст. Визначити його стильову належність. 2.Аргументувати свою думку, ілюструючи її прикладами з тексту. 3.Знайти речення зі вставними словами і реченнями. Звернути увагу на їх будову.

Слайд 3

Створення проблемної ситуації щодо розстановки розділових знаків у синтаксичних конструкціях зі вставними реченнями 1.Проаналізувати синтаксичні конструкції зі вставними реченнями. 2.Самостійно сформулювати правила вживання розділових знаків. 3.На основі спостереження за пунктуацією в синтаксичних конструкціях зі вставними реченнями учні розкривають закономірність розстановки розділових знаків та інтонаційні особливості.

Слайд 4

Відновлення речень зі вставними словами і реченнями у зв’язному висловлюванні 1.Прочитати. Визначити тип і стиль мовлення. Увести в текст вставні слова і речення, подані в довідці. Записати відновлений текст, розставивши потрібні розділові знаки. Довідка: отже; як уже зазначалося; насправді ж учені заперечують цю можливість; наприклад. 2.Пояснити розділові знаки і вживання великої літери.

Слайд 5

Вибіркове письмо Виписати спочатку речення із вставними конструкціями, а потім — із вставленими. 1.Це ж — справа твого серця, як ти сама колись говорила! (О. Донченко). 2. Завжди у своєму селі (а також у лузі, у полях) приглядався до лелек (Є. Гуцало). 3. Але ж, я гадаю, ви не з полохливих? (О. Гончар). 4. За відомостями тієї ж Рєпніної, Глафіра Псьол була родичкою Гоголя. 5. Стара княгиня Варвара Олексіївна - їй було тоді вже 65 років — майже зовсім осліпла і рідко з’являлася в салоні (З тв. П. Жура). 6. З цієї провесни (а може й раніше) снується в твоїй пам’яті дивна мелодія материної пісні (Є. Гуцало)

Слайд 6

Трансформація цитат на синтаксичні конструкції зі вставними реченнями 1.З допомогою вставних слів увести цитати, автори яких названі в дужках. Перше речення - колективно, решта (по два) — за варіантами. 2.Усно перебудувати речення зі вставними словами на синтаксичні конструкції зі вставними реченнями.