X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОНЯТТЯ ПРО ВІДОКРЕМЛЕНІ УТОЧНЮВАЛЬНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В РЕЧЕННЯХ З УТОЧНЮВАЛЬНИМИ ЧЛЕНАМИ

Завантажити презентацію

ПОНЯТТЯ ПРО ВІДОКРЕМЛЕНІ УТОЧНЮВАЛЬНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В РЕЧЕННЯХ З УТОЧНЮВАЛЬНИМИ ЧЛЕНАМИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВІДОКРЕМЛЕНІ УТОЧНЮВАЛЬНІ ЧЛЕНИ РЕЧЕННЯ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В РЕЧЕННЯХ З УТОЧНЮВАЛЬНИМИ ЧЛЕНАМИ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Колективне опрацювання схеми За допомогою схеми підготувати невелике повідомлення про відокремлені уточнювальні члени речення. Зіставити свої висновки з теоретичним матеріалом підручника. Відокремлений уточнювальний член речення В усному мовленні виділяється паузою і відповідно уточнювальною інтонацією, а на письмі – розділовими знаками (комами або тире) Уточнює, конкретизує, пояснює поняття, звужує його Буває поширеним і непоширеним Види: - означення; - прикладка; - обставина.

Слайд 3

Дослідження-характеристика 1.Прочитати речення, дотримуючись відповідної інтонації. 2.Визначити уточнювальні члени. 3.Указати на їх вид і спосіб морфологічного вираження.

Слайд 4

Дослідження-аналіз з елементами зіставлення 1.Дослідити, у яких реченнях сполучник або приєднує уточнювальну прикладку, а в яких — з’єднує однорідні члени. 2.Записати речення, розставляючи потрібні розділові знаки й виділяючи відокремлені уточнювальні прикладки та однорідні члени.

Слайд 5

Лінгвістична діагностика 1.Прочитати речення. Пояснити розділові знаки. 2.З’ясувати різницю у змісті речень правого і лівого стовпчиків. 3.Визначити вид відокремлених уточнювальних членів. 4.Які з них є поширеними, а які — ні?