X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПОНЯТТЯ ПРО ВІДОКРЕМЛЕНІ ДОДАТКИ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В РЕЧЕННЯХ З ВІДОКРЕМЛЕНИМИ ДОДАТКАМИ

Завантажити презентацію

ПОНЯТТЯ ПРО ВІДОКРЕМЛЕНІ ДОДАТКИ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В РЕЧЕННЯХ З ВІДОКРЕМЛЕНИМИ ДОДАТКАМИ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ВІДОКРЕМЛЕНІ ДОДАТКИ. РОЗДІЛОВІ ЗНАКИ В РЕЧЕННЯХ З ВІДОКРЕМЛЕНИМИ ДОДАТКАМИ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Колективне опрацювання опорної схеми 1.За допомогою схеми розказати про відокремлений додаток: на які запитання відповідає, що позначає, чим виражається? 2.Опрацювавши теоретичний матеріал підручника, зробити висновок про те, які розділові знаки вживаються в реченнях з відокремленими додатками.

Слайд 3

Відокремлений додаток Починається словами крім (окрім), опріч, за винятком, замість, включаючи, наприклад, зокрема та ін. Має значення включення, виключення чи заміщення; пояснює, уточнює чи обмежує сказане в основній частині речення Виражається іменником або займенником із залежними словами Відповідає на запитання непрямих відмінків

Слайд 4

Пунктуаційний практикум 1.Записати речення, розставляючи потрібні розділові знаки. Виділити відокремлені додатки. 2.З’ясувати, яке смислове навантаження несуть відокремлені додатки в кожному реченні.

Слайд 5

Дослідження-відновлення 1.Відновити й записати речення, ускладнені відокремленими додатками, уставляючи потрібні за змістом слова з довідки. Пояснити вживання розділових знаків. Довідка: Архімедів гвинт; при створенні нових засобів автоматизації виробництва; задача на побудову куба; в алгебрі; в живопису; за допомогою неперервних дробів. 2.Яке місце займають відокремлені додатки в реченні? Відповідь проілюструвати прикладами речень.

Слайд 6

Творче моделювання За зразком змоделювати речення, ускладнені відокремленими додатками. З’ясувати, на яке значення (включення, виключення чи заміщення) вказують відокремлені додатки. Зразок Визначити, який порядок слів характерний реченням. У весняному лісі блискучо зеленіли дерева, за винятком хворого клена. крім старого ясеня.