X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ПоНЯТТЯ ПРО ОДНОСКЛАДНІ РЕЧЕННЯ ЯК ЧАСТИНИ СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ. СИНТАКСИЧНИЙ РОЗБІР ОДНОСКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ

Завантажити презентацію

ПоНЯТТЯ ПРО ОДНОСКЛАДНІ РЕЧЕННЯ ЯК ЧАСТИНИ СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ. СИНТАКСИЧНИЙ РОЗБІР ОДНОСКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОДНОСКЛАДНІ РЕЧЕННЯ ЯК ЧАСТИНИ СКЛАДНОГО РЕЧЕННЯ. СИНТАКСИЧНИЙ РОЗБІР ОДНОСКЛАДНИХ РЕЧЕНЬ Презентацію створено за допомогою комп’ютерної програми ВГ «Основа» «Електронний конструктор уроку»

Слайд 2

Графічний диктант 1.Проаналізувати будову складних речень: усно виділити граматичні основи. 2.Поруч із номером складного речення записати його схему-модель (1+1; 1+2, 2+1, 2+2), де 1 - умовно односкладне речення, 2 — умовно двоскладне речення. 3.Визначити вид односкладних речень, що входять до складу складних. 4.Указати на спосіб морфологічного вираження в них головного члена.

Слайд 3

Ключ 1 2+1 2 1+1 3 2+2 4 1+2 5 1+2 6 2+1 7 1+2 8 1+1 9 2+1 10 1+2 11 1+2

Слайд 4

Дослідження-моделювання (робота в парах) 1.Об’єднавшись у пари, змоделювати складні речення, поєднавши їх частини з правого й лівого стовпчиків. 2.Визначити, які частини складних речень є умовно односкладними реченнями. Указати на їх вид. 3. Назвати номери речень, що відповідають поданим схемам-моделям: а) 1+2; б) 2+1 (де 1 — умовно односкладне речення, 2 — умовно двоскладне речення).

Слайд 5

1.Городи садили часом і на клечальні свята, коли він стоїть на небосхилі (І. Сенченко). 2.У затінку дрімучого пралісу знаходиться зручне ложе, прожиті твої дні летять слідом за тобою (Є. Гуцало). 3.У часи середньовіччя вважалося, але картоплі в такі роки виростали швидко (Ф. Рогов). 4.На сади приходьте дивитися при місяці, що в центрі світобудови міститься людина (Із кн. «Я пі-знаю світ»). 5.Іноді він бачив усе так виразно, що аж моторошно ставало (О. Васильківський). 6.Оглянься звідки можна послухати сольний концерт одного з відомих карпатських водоспадів (З календаря).

Слайд 6

Лінгвістична гра «Третє зайве» (робота за варіантами) 1.Дослідити, у яких синтаксичних конструкціях виділені неозначено-особові речення виконують роль частин складного речення, а в яких — роль вставних речень. 2.Знайти третє «зайве». 3. Визначити, у яких складних реченнях умовно односкладними реченнями виражені обидві частини.