X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОЗНАЧЕННЯ УЗГОДЖЕНЕ Й НЕУЗГОДЖЕНЕ

Завантажити презентацію

ОЗНАЧЕННЯ УЗГОДЖЕНЕ Й НЕУЗГОДЖЕНЕ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОЗНАЧЕННЯ УЗГОДЖЕНЕ Й НЕУЗГОДЖЕНЕ Учитель Ковінько Л. І.

Слайд 2

Мета: поглибити знання учнів про означення як другорядний член речення; сформувати поняття про узгоджене й неузгоджене означення; розвивати вміння визначати вид означень у реченнях, трансформувати узгоджені означення в неузгоджені та навпаки, удосконалити навички доречно використовувати означення як в усному, так і в писемному мовленні; за допомогою мовленнєво-комунікативного дидактичного матеріалу сприяти формуванню патріотичного ставлення до рідної землі. Тип уроку: урок засвоєння нових знань ( формування мовної компетенції).

Слайд 3

ХІД УРОКУ І. Організаційний момент ІІ.Ознайомлення восьмикласників з темою , метою й завданнями уроку ІІІ. Актуалізація мотиваційних резервів учнів. Бліц-опитування: (з прикладами) Що вивчає синтаксис? Що таке словосполучення? Його характеристика? Що таке речення? Назвіть його ознаки. Типи речень: - за метою висловлювання? - за емоційним забарвленням? - за кількістю граматичних основ? - за головними членами речення? - за другорядними членами речення? 5. Чим речення ускладнюється? 6. Назвіть способи вираження підмета. 7. Назвіть способи вираження присудка. 8. Назвіть правила вивання тире між підметом і присудком.

Слайд 4

VІ. Робота з текстом (вибіркова робота) Виразно прочитати вголос уривок із вірша Миколи Руденка. З'ясувати, що виражає заголовок: тему чи основну думку. Знайти означення, виписати їх разом зі словами, яких вони стосуються. Я НЕ ГІСТЬ НА ЗЕМЛІ Я іду по землі. Я один, сам на сам із вітрами, З шумом сосен, з весною, з таємною мовою птиць. Я минаю тополі, що встали над шляхом, як брами, І виходжу на луг, і лягаю в траву горілиць. Довго буду дивитись, як хмарка на обрії тане, Наче пух лебединий, що промінь останній вбира. Ген блукають за соснами сивобороді тумани, А над яром гойдається тихо береза стара. Земле, стукай у груди! Заходь в моє серце сміливо. Я не гість на тобі... Я — господар віднині й навік. Хай шумують вітри, змиють голову зоряні зливи, Хай закрутить у піні мене гомінливий потік. Хай світанки постелять на плесах зелене латаття, Хай метелики в'ються, збивають ромашковий пил, Хай горять в чагарях прибережних рибальські багаття, Хай тріпочуть над водами білі полотна вітрил. Я не гість на землі... Я іду як господар землею. Все, що я обминаю, що я зустрічаю,— моє: Ці рожеві сади, ці принишклі на водах лілеї, Цей струмок лісовий, що на сонці вогнем виграє.