X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Особливості слововживання

Завантажити презентацію

Особливості слововживання

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Особливості слововживання Користуйтесь багатствами рідної мови!!!

Слайд 2

Поля, береги, краї, риси “На полях книжки було багато дрібно писаних олівцем нотаток”, читаємо в одному сучасному оповіданні. Чому написано “на полях”, а не на берегах? Адже білі краї книжки чи зошита звалися і звуться по-українському береги: “Одну по одній перегортав сторінки. Плями на берегах таїли в собі приємні і неприємні згадки” (Н.Рибак) “Книжка з золотити берегами” (словник Б.грінченка)

Слайд 3

Поля, береги, краї, риси Словом береги інколи позначають краї чогось: “Пофарбовані в біле береги тротуарів здава-лися примарною стрічкою” (О.Донченко); часом це відповідає російському кайма: “…Одарка мережила крайки, Маланка гаптувала береги” (К.Гордієнко)

Слайд 4

Поля, береги, краї, риси Часто помиляється тепер, називаючи краї капелюха або бриля полями: “Поля його капелюха намокли від дощу й сумно звисали”. По-українському вони звуться криси: “Солом’яний бриль широкими крисами ховав од сонця його смагляве обличчя” (Ю.Яновський) Слово криси виступає іноді як синонім іменника краї: “Синє полум’я хитнулось, хлюпнуло в чорні криси цис-терни”

Слайд 5

Становище, вихід із становища, рада, дати раду, зарадити

Слайд 6

Становище Часто чуємо з уст і читаємо: “Він опинився в безвихідному становищі”; “Вона не бачила виходу з цього становища” Жодного з цих висловів ми не знайдемо ні в українській класичній літературі, ані почуємо з уст народу, їх штучно створили нашвидкоруч люди далекі від народної мови й не обізнані з класичними зразками.