X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Основні особливості тексту

Завантажити презентацію

Основні особливості тексту

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Текст Презентацію підготувала учитель української мови та літератури Донецької ЗОШ № 77 Яненко Олена Дмитрівна

Слайд 2

ТЕКСТ – от лат. textus -«тканина», «словесна єдність» 1. Тематична єдність речень. 2. Смислова єдність речень. 3. Способи зв'язку між реченнями. 4. Стиль мови. 5. Тип тексту (мови). 6. Тексту можна дати заголовок. Основні особливості тексту

Слайд 3

ТЕМА ТЕКСТУ – це те, про що у ньому говориться, що закладено в його основу. Можна задати питання: про що говориться у тексті? ОСНОВНА ДУМКА ТЕКСТУ – це його висновок, життєвий урок. Можна задати питання: чому вчить текст? З якою метою автор написав текст? ПАМ`ЯТАЙТЕ!

Слайд 4

ЗАГОЛОВОК ТЕКСТУ – це назва твору або окремих його частин. Заголовок відображає або тему, або основну думку тексту. Заголовок допомагає передбачити, що буде в тексті, спрогнозувати можливий розвиток подій, зрозуміти ідейний зміст тексту. ПАМ`ЯТАЙТЕ!

Слайд 5

- однотематична лексика; - лексичний повтор; - синоніми; - антоніми; - сполучники; - займенники; - прислівники; - вставні слова, які вказують на порядок явищ (думок) і зв'язок між ними. Основні засоби зв`язку між реченнями у тексті:

Слайд 6

ОПИС 1) запитання який предмет? перелічування постійних і однорідних ознак; 2) композиція: - загальне враження від предмету; - ознака предмета; - оцінка предмета; 3) зв'язок речень: паралельний ТИПИ ТЕКСТУ (МОВИ)

Слайд 7

РОЗПОВІДЬ 1) запитання що трапилось? що робить предмет? опис дій, які відбуваються послідовно; 2) композиція: - початок дії; - розвиток дії; - кульмінація; - розв'язка дії; 3) зв'язок речень: ланцюговий ТИПИ ТЕКСТУ (МОВИ)