X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
ОСНОВНІ ОРФОГРАМИ В ПРЕФІКСАХ

Завантажити презентацію

ОСНОВНІ ОРФОГРАМИ В ПРЕФІКСАХ

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ОСНОВНІ ОРФОГРАМИ В ПРЕФІКСАХ

Слайд 2

Повідомлення теми уроку з наведенням прикладів: 1. Префікс і його роль у будові слова. 2. Префікси, правопис яких співпадає з вимовою (пра-, за-, на-, по-, ви-, про-, за, до-, най- та ін.).

Слайд 3

3. Префікси пре-, при- та прі-, їх правопис. 4. Написання префіксів пере-, пред-, не-. 5. Вимова і правопис префіксів, що закінчуються на приголосний (роз-, без-, від-, між-, перед-, з- (с-) та ін.).

Слайд 4

Словниковий вибірковий диктант Спочатку випишіть слова з префіксами, що не мають особливостей у написанні, а потім з префіксами, що пишуться за правилами.

Слайд 5

Тренувальні вправи (у групах) Прочитайте, поставте наголос; перепишіть, виділіть префікси, з’ясуйте їх значення, вимову і правопис. З виділеними словами складіть речення і запишіть. Підкресліть граматичну основу в них.

Слайд 6

Визначте, в яких словах виділені частини є префіксами, а в яких належать до кореня. Запишіть по 3–4 слова кожної групи. Поясніть правопис префіксів. Принцип, приємний, пристрій, привілей, придорожній, приблудилось; преміальний, прекраснодушний, премудрість, передній, преса, предки, предмет, передвечірній, представити.

Слайд 7

Перепишіть, вставляючи букви; виділіть префікси, поясніть їх правопис і значення. З усіма словами усно складіть словосполучення. Пр..хороший — пр..хорошити, пр..глухий — пр..глушений, пр..малий — пр..меншений, пр..добрий — пр..добрити, пр..білий — пр..білити, пр..тихий — пр..тихлий, пр..гіркий — пр..гірклий, пр..мудрий — пр..мудрість, пр..світлий — пр..світити.

Слайд 8

Від поданих слів утворіть нові за допомогою префіксів пре-, при-, пере-; з’ясуйте вживання префіксів. Морський, деснянський, смачний, гарний, міський, високий, думати, їздити, єднати, міряти, класти, казати, писати, смачний.

Слайд 9

Від поданих слів утворіть нові слова з префіксом з- чи його варіантами с-, зі-; поясніть уживання кожного з них. Формувати, рвати, їсти, жарити, лити, будити, кріпити, косити, творити, гнути, явитись, ховати, питати, псувати, спочити, гріти, ставити, формулювати, фотографувати, хилитися, в’ялий.

Слайд 10

1. Бережи честь змолоду. 2. Краще честь, ніж безчестя. 3. Віділлються вовкові овечі сльози. 4. Душа в п’яти сховалася. 5. Широкі ворота увійти, та вузькі вийти. Перепишіть прислів’я. Як ви розумієте їх смисл? Виділіть у словах префікси. Поясніть правопис.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова