X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Однорідні і неоднорідні означення

Завантажити презентацію

Однорідні і неоднорідні означення

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Однорідні й неоднорідні означення

Слайд 2

МЕТА: поглибити й систематизувати знання про однорідні й неоднорідні означення; формувати вміння розрізняти їх у реченнях, доцільно використовувати у власному мовленні, правильно виділяти їх на письмі, виразно читати речення з однорідними й неоднорідними членами, розвивати спостережливість, кмітливість, образне й логічне мислення, творчу уяву; формувати пізнавальну, комунікативну, творчу, соціальну компетентності; виховувати почуття прекрасного, любов до природи.

Слайд 3

ІІ. Визначення емоційної готовності учнів до уроку. Метод «Снігова куля» («Земна куля»). Слово вчителя. Уявіть, що перед вами на столі лежить глобус. Передаючи його один одному, висловіть власні побажання людям планети Земля, використовуючи речення з однорідними членами.

Слайд 4

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів. Перевірка домашнього завдання. Творча робота. Завдання: Складіть три речення з однорідними членами з метою прорекламувати улюблене вами заняття.

Слайд 5

Мотивація навчальної діяльності школярів. Проблемне завдання. Порівняйте речення, які записані і з ясуйте, чому в одному випадку між означеннями ставиться кома, а в іншому – ні. 1. Всіх опанував бадьорий, збуджений настрій. 2. Під осінніми високими зорями затихають оселі.

Слайд 6

Узгоджені означення — прикметники та дієприкметники,— характеризуючи спільний для них член речення, можуть бути однорідними і неоднорідними. Однорідними означення є тоді, коли кожне з них безпосередньо характеризує означувальний іменник. Вони зв'язані між собою інтонацією переліку, між ними можна поставити сполучник і. Наприклад, у реченні На липах з'явилося свіже, молоде, пахуче листя , кожне з трьох означень зв'язане безпосередньо з іменником листя, між собою ці означення рівноправні. Однорідними називаються такі означення, які, ви