X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
НЕНОРМАТИВНА ЛЕКСИКА

Завантажити презентацію

НЕНОРМАТИВНА ЛЕКСИКА

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

НЕНОРМАТИВНА ЛЕКСИКА Українська мова

Слайд 2

Молодіжний сленґ — це своєрідна зона росту будь-якої мови. Він змінюється так швидко, що ми навіть не помічаємо цього. Він проходить нашим життям, торкаючись наших язиків, та навряд чи ми на те надто зважаємо. Є багато різновидів нових ненормативних словоутворів, які ми намагатимемось дослідити.

Слайд 3

Чи потрібно вживати ненормативну лексику ?

Слайд 4

Якщо добре потрусити цього жевжика, виявляється, що він усім нам “земляк”. (П.Загребельний) Просторіччя Росіянізми (самольот, строїти, столова, діжурний) Суржик «Прівєт», «карочє», «конєшно», «ладно», «успокойся», «не считається», «воопще».

Слайд 5

Вульгаризми Поганий, мерзкий, скверний, бридкий, Нікчемний, ланець, кателик! Гульвіса, пакосний, престидкий, Негідний, злодій, єретик! І. Котляревський “Енеїда” Візаві (віч –на-віч), тет-а-тет (тільки вдвох), альма матер (старовинна назва університету,буквально-мати-годувальниця), місіс, сер, самам, окей. Варваризми Екзотизми Полісмен, гейша; динар; аул; паранджа, кімоно; харакірі

Слайд 6

Дід приїхав із села, ходить по столиці. Має гроші - не мина жодної крамниці. Попросив він: - Покажіть кухлик той, що з краю.- Продавщиця: - Что? Чєво? Я нє панімаю. Кухлик люба покажіть, той, що збоку смужка. - Да какой же кухлік здєсь, єслі ето кружка!- Дід у руки кухлик взяв і нахмурив брови: - На Вкраїні живете й не знаєте мови.- Продавщиця теж була гостра та бідова: - У мiня єсть свой язик , ні к чєму мне мова.- І сказав їй мудрий дід: - Цим пишатися не слід, Бо якраз така біда в моєї корови: Має, бідна, язика і не знає мови.

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Висновок : Отже, у нашій науковій роботі ми дослідили: 1)молодіжний сленг ; 2)схарактеризували типи названих явищ; 3)провели соціологічне опитування.