X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Диктанти або списування. Речення.

Завантажити презентацію

Диктанти або списування. Речення.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Речення РІЗНОРІВНЕВІ КОНТРОЛЬНІ РОБОТИ Диктанти або списування

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

Слайд 8

Слайд 9

Слайд 10

I РІВЕНЬ Диктант або списування Хліб У кожного з нас є сьогодні хліб. Це надбання всього народу, всієї держави. Це надбання всіх, хто жив на землі колись і живе нині. У хліба душа і доля багатьох людей, їхня щоденна праця. У нашій країні хліб великий і прекрасний. Але є держави, де хліб тяжкий і трагічний. Там за хліб платять життям і кров'ю. З п'яти років діти мусять заробляти собі на хліб. Проходять люди, минають роки, епохи. А хліб залишається. Любіть його! Шануйте, бережіть хліб! (За О. Кравець.) (79 сл.)

Слайд 11

Граматичні завдання Визначити граматичну основу речення, підкресли другорядні члени. Вітер грає над просторами хлібів. (1в.) У небі мерехтять яскраві блискавки. (2в.) Визначити частини мови. Установити зв'язок між членами речення. Дібрати споріднення слова до слова, визначити корінь: білий, зелений.

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

Слайд 18

Слайд 19

II РІВЕНЬ Диктант або списування Ворона Одного разу бабуся знайшла на вулиці поранену ворону. Вона принесла її до хати і поклала в ящик з курчатами. Вранці пішла подивитися на курчат. У куточку сиділа ворона. Під її крилами примостилося п'ять курчат. Двоє сиділо у неї на спині. За кілька днів крило у ворони загоїлось. Бабуся її випустила. Але ворона кружляла навколо хати і кричала. У хаті пищали курчата. Бабуся випустила їх на подвір'я. Як зраділа ворона! Злетіла до них, розставила крила і голосно каркнула. Так і лишилась ворона жити у бабусі. (85 сл)

Слайд 20

Граматичні завдання Визначити члени речення, підкреслити. На лісову галявину поспішає молодий олень. (1в.) Під густим деревом заховався смачний гриб.(2в.) Визначити частини мови. Установити зв'язок між членами в реченні.

Слайд 21

Граматичні завдання Розібрати за будовою. Приніс, вода, подарунки, лісник. Зробити звуко-буквений аналіз слів: ящик; п 'ять. Вставити потрібні літери, написати перевірні слова, визначити корінь. М.довий -…, з.ма -..., в.сна -... . (1в.); ст..повий -..., с.ло -..., в.селий -... . (2в.)

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

III РІВЕНЬ Диктант або списування Осінь Прийшов вересень. Після душного літа, після серпневих теплих днів настала золота осінь. По узліссях ще ростуть гриби: червоноголові підосичники, зеленуваті й рожеві рижики. На старих великих пеньках туляться один до одного тонконогі опеньки. У мохових болотах намистинками розсипана по купинах червона журавлина. На освітлених сонцем лісових галявинах червоніють кетяги горобини. Чисте і прозоре повітря. Далеко чути звуки, гучно линуть голоси. На дні лісового струмка видно кожен камінчик, кожну тоненьку травинку. По прозорому високому небу біжать та й біжать хмарки. Ясної тихої днини літає над землею, сідає на обличчя павутина. (І. Соколов-Микитов.) (104 сл.)

Слайд 31

Граматичні завдання Визначити граматичну основу речення, другорядні члени. Хлопчик народився в Києві. Київ стоїть на берегах Дніпра. Встановити зв'язок між словами в реченні. (За варіантами.) Визначити частини мови в реченні.

Слайд 32

Граматичні завдання Поділити рисками слово для переносу: Маленький, знання. Зробити звуко - буквений аналіз слова, звукову модель: Київ, свято, своє, б'ють. Розібрати за будовою слова: Підсніжники, проліски.

Слайд 33

Граматичні завдання Дібрати 2-3 слова до схем, розібрати за будовою: (корінь, суфікс, нульове закінчення – 1 в.); (корінь, закінчення – 2 в.) Записати перевірні слова: моло.ьба -..., про.ьба -...; боро.ьба -..., ле.кий -... . Відгадай і запиши за описом: Корінь слова знайдеш у слові міст, суфікс - у слові ставок. (1в.) Корінь - у слові писати, префікс - у слові заніс, суфікс і закінчення - у слові травка. (2в.)

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова