X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
дієслова

Завантажити презентацію

дієслова

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

дієслова .

Слайд 2

Умовний спосіб У найдавніших староукраїнських пам’ятках: активний дієприкметник минулого часу на –лъ, -ло, -ла з допоміжним дієсловом быти у формі аориста. Нові форми з ХІV – ХV ст. Складні форми умовного способу: Якби знала, до схід сонця була б утопила; Якби знала що загине, була б не пустила, Якби знала, що покине була б не любила.

Слайд 3

Наказовий спосіб Однина. Окремі форми для 2-ої, а й для 3-ої особи. В процесі історичного розвитку українська мова, втратила окремі форми 3-ої особи однини. З ХV ст. зявляються нові форми.

Слайд 4

. Множина. 1.ос. –ѣмъ (І, ІІ клас), -имъ (ІІІ, ІV, V клас) 2. ос. –ѣте (І, ІІ клас), -ите (ІІІ, ІV, V клас) Під впливом форм теперішнього часу появляється також флексія –мо, внаслідок чого деякі дієслова мають паралельні форми: несім – несімо; берім – берімо. У дієсловах ІІІ класу, що мали суфіксальний голосний –и-, після голосного, він внаслідок часткової редукції перейшов в –й-: знайте, стійте, сійте, мийте.

Слайд 5

Неособові дієслівні форми .

Слайд 6

інфінітив Зазнав порівняно незначних змін. Сучасна українська мова має форми інфінітива на –ти. У південно-східних говорах зберігаються інфінітивні форми на –ть, -т < -ти

Слайд 7

супін Означав мету, намір руху. Легко міг замінюватись інфінітивом. Форми широко представлені в старовинних східнослов’янських пам’ятках: идетъ искатъ, поидетъ торговатъ У пам’ятках ХV ст. супін уже рідке явище.

Слайд 8

дієпр