X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Дієприслівниковий зворот.

Завантажити презентацію

Дієприслівниковий зворот.

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Учитель Перфілова Наталя Сергіївна

Слайд 2

Поясніть розстановку розділових знаків у реченнях. Усміхаючись, альпініст розповідає про своє останнє сходження. Альпініст розповідає про своє останнє сходження посміхаючись. Альпініст, загадково посміхаючись, розповідає про останнє сходження.

Слайд 3

Дієприслівниковий зворот. Коми при дієприслівниковому звороті й одиночному дієприслівникові

Слайд 4

МЕТА УРОКУ: розкрити поняття про дієприслівниковий зворот; формувати вміння знаходити та відокремлювати в реченнях дієприслівникові звороти та одиничні дієприслівники; розвивати пунктуаційну грамотність; виховувати любов до природи.

Слайд 5

Дієприслівниковий зворот і розділові знаки при звороті Дієприслівниковим зворотом називається дієприслівник із залежними від нього словами. Він завжди є обставиною і виділяється комами. Одиничний дієприслівник майже завжди виділяється комами, крім випадків, коли стоїть у кінці речення і відповідає на питання як? або виражений фразеологічним зворотом.

Слайд 6

Додавши слово, яке відповідало б на подане в дужках питання, утворити дієприслівникові звороти. Скласти зі зворотами речення. Забувши (що?), повернувшись (коли?), читаючи (кому?), допомагаючи (кому?), придивляючись (до кого? до чого?)

Слайд 7

Знайти дієприслівники. Пояснити розділові знаки. І я, заплакавши, назад поїхав знову на чужину. А я стою похилившись, думаю, гадаю. Там могили в степу розмовляють, розмовляють сумуючи. Жаргон забруднює мовлення, заглушуючи живу думку, позбавляючи людину індивідуальності. Пов‘язуючи бережливе ставлення до мови з поняттям патріотизму, вчені мають рацію.

Слайд 8

Списати речення, виправляючи помилки. Повернувшись зі школи, його зустрів собака. Йдучи по коридору, двері відчинилися. Читаючи роман, серце наповнюється болем. Проходячи під вікном, в кімнаті чулася розмова. Пам‘ятайте! У реченнях з дієприслівниковими зворотами або з одиничними дієприслівниками дієслово-присудок та дієприслівник виражають дію одного й того ж предмета.

Слайд 9

Підсумок уроку Ми з’ясували … Засвоїли… Навчилися… Розвивали… Важким було… Отримані знання мені потрібні для…

Слайд 10

Скласти речення, ввівши в них подані дієприслівникові звороти Отримавши лист, … . …, пролітаючи над лісом, … …, зайшовши до класу. Відкривши двері, …….. …… ,привітно посміхаючись,……

Слайд 11

Підсумок уроку Ми з’ясували … Засвоїли… Навчилися… Розвивали… Важким було… Отримані знання мені потрібні для…

Слайд 12

Домашнє завдання Вправа 176 (для учнів, які мають середній рівень навчальних досягнень) Скласти картки для перевірки знань однокласників з теми «Дієприслівниковий зворот. Коми при дієприслівниковому звороті й одиничному дієприслівнику» (для учнів, які мають достатній та високий рівень навчальних досягнень»

Слайд 13

Побажання 12 – 9 балів:Не помиляється той, хто не робить. 8 – 5 балів: Доки не намучишся, доти не научишся. 4 – 2 бали: Ти не плач і не журися, краще в книжку подивися.

Слайд 14

МОЛОДЦІ !!!!!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова