X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
3 клас. Українська мова. Прикметник

Завантажити презентацію

3 клас. Українська мова. Прикметник

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Презентацію підготувала вчитель-методист Скандинавської гімназії м. Києва Біляченко Ольга Василівна

Слайд 2

Слайд 3

Слайд 4

Слайд 5

Слайд 6

Слайд 7

І РІВЕНЬ Диктант або списування Їжачок прокинувся Усю зиму спав їжачок у лісі під купою хмизу. Настала весна. Весняне сонечко гріє землю. З'явилася зелена травичка. Виліз їжачок із свого зимового лігва і почав чиститись. Він потерся об кущі та гілочки. Потім облизав себе язичком. Подивився їжачок навкруги, струснувся і побіг на полювання. Він полює за черв'яками, за жучками та мишами. (55 сл.)

Слайд 8

Граматичні завдання Визнач члени речення у: а) третьому реченні, б) четвертому реченні. Визнач частини мови. Встанови зв'язок між членами речення. Визнач у прикметників число, рід, закінчення.

Слайд 9

Слайд 10

Слайд 11

Слайд 12

Слайд 13

Слайд 14

Слайд 15

Слайд 16

Слайд 17

IІ РІВЕНЬ Диктант або списування Друзі птахів Настала весна. Тепле проміння сонця зігнало сніги. З гір потекли струмочки. Зеленіє молода травичка. Кожного дня прибувають з вирію перелітні птахи. У школярів свято. Діти зустрічають весняних гостей. До нього готувалися всі. Олесь та Петрик прикріпили на березі шпаківню. Інші хлоп'ята прив'язали синичники. Дружні птахи почали носити в свої хатки травичку і пір'я. Скоро у них будуть маленькі пташенята. (61 сл.)

Слайд 18

Граматичні завдання Визнач члени речення у: а) другому реченні; б) третьому речені. Визнач частини мови у цих реченнях. Встанови зв'язок між членами речення.

Слайд 19

Граматичні завдання Зроби звуко-буквений аналіз слів: пір‘я (1в.); свої (2в.). 3 першого абзацу випиши прикметники, визнач число, рід, закінчення. Розбери за будовою слова: маленькі, травичка; шпаківня, весна.

Слайд 20

Слайд 21

Слайд 22

Слайд 23

Слайд 24

Слайд 25

Слайд 26

Слайд 27

Слайд 28

Слайд 29

Слайд 30

Слайд 31

IIІ РІВЕНЬ Диктант або списування Хліб Який шлях пройшов хліб до твого столу? Люди відібрали краще зерно і посіяли його. Затримували сніг на полях. Удобрювали землю мінеральними добривами. До жнив готували могутні і різні машини. У жнива комбайни зберуть і обмолотять хліб. Вантажівки відвезуть зерно на елеватори. А з елеваторів зерно завозять на млин. Там з нього роблять борошно. Борошно потрапить на хлібний завод. Спритні машини замісять тісто. З тіста спечуть запашні золоті паляниці й буханці. Їжте на здоров'я! Бережіть хліб! (76 сл.) (За О. Кравець)

Слайд 32

Граматичні завдання Визнач члени речення. У жнива комбайни зберуть багатий урожай (1в.). Колгоспники відібрали краще зерно (2в.). Визнач частини мови в них. Встанови зв'язок між членами речення.

Слайд 33

Граматичні завдання Зроби звуко-буквений аналіз слів: краще (1в.); їжте (2в.). Випиши всі прикметники, визнач число, рід, закінчення: у першому абзаці(1в.), у другому абзаці(2в.). Розбери за будовою слова: золотий, хлібний. Кращий, запашний.

Слайд 34

Граматичні завдання Добери синоніми до слів. Лагідний -... . Сильний -... . Постав в однині, визнач число, рід, закінчення прикметників. Старанні дівчата; ніжні моря; могутні дерева; білі берези.

Слайд 35

Шаблон: Доброгорська Г.В.

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська мова