X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Жаба й віл

Завантажити презентацію

Жаба й віл

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

ЖАБА Й ВІЛ БАЙКА ЛЕОНІДА ГЛІБОВА

Слайд 2

Особливу роль у створенні високохудожньої, реалістичної байки в українській художній літературі 19 ст. відіграв Леонід Іванович Глібов.

Слайд 3

Біографія Глібов народився 4 березня 1827 року в селі Веселий Поділ, колишнього Хорольського повіту на Полтавщині.

Слайд 4

Біографія Помер Л.І.Глібов 10 листопада 1893 року на 66 році життя, поховано його в Чернігові, де він прожив половину свого життя.

Слайд 5

Біографія  За своє життя Леонід Глібов написав 107 байок. Головна тема його байок - несправедливість суспільного устрою: безправ’я покріпаченого селянства, поміщицька сваволя, продажність суддів, хабарництво чиновників, облудність земства. 

Слайд 6

Жаба й віл Раз Жаба вилізла на берег подивиться Та й трошечки на сонечку погріться. Побачила Вола Та й каже подрузі тихенько (Вигадлива була!): — Який здоровий, моя ненько! Ну що, сестрице, як надмусь, То й я така зроблюсь? От будуть жаби дивуваться!

Слайд 7

Жаба й віл (продовження) — І де вже, сестро, нам рівняться... —  Казать їй друга почала; А та не слуха... дметься... дметься... — Що, сестро, як тобі здається, Побільшала хоч трохи я? — Та ні, голубонько моя! — Ну, а теперечки? Дивися! — Та годі, сестро, схаменися! –

Слайд 8

Жаба й віл (продовження) Не слуха Жаба, дметься гірш, Все думає, що стане більш. Та й що, дурна, собі зробила? З натуги луснула — та й одубіла! Такі і в світі жаби є, Прощайте, ніде правди діти; А по мені — найлучче жити, Як милосердний Бог дає.

Слайд 9

Аналіз байки Тема: зображення жаби, яка хотіла за розміром бути, як віл. Основна думка: засудження заздрості.

Слайд 10

Дякую за увагу !!!

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література