X Код для використання на сайті:
Ширина px

Скопіюйте цей код і вставте його на свій сайт

X Для завантаження презентації, скористайтесь соціальною кнопкою для рекомендації сервісу SvitPPT Завантажити собі цю презентацію

Презентація на тему:
Якiв Щоголiв

Завантажити презентацію

Якiв Щоголiв

Завантажити презентацію

Презентація по слайдам:

Слайд 1

Щоголів Яків Іванович Життя та творчiсть

Слайд 2

Народився 5 листопада 1824 року в Охтирці, Харківська губернія. Походив із давнього дворянського роду. Іван Петрович та Олександра Петрівна, батьки поета, жили тихим узвичаєним життям із дотриманням релігійних і народних звичаїв.

Слайд 3

У 1832—1835 роках Яків учився у трикласному повітовому училищі в рідному місті Навчався в Охтирській повітовій школі Закінчив Харківський університет (1848) Після закінчення університету Яків Щоголів вступив на державну службу в канцелярії губернатора Згодом залишив службу і проживав у тісному родинному колі, далеко від світового гомону. Багато уваги приділяв сім'ї, дбав про виховання дітей, які тонко розуміли поезію, заохочували батька до творчості.

Слайд 4

У житті Яків Іванович зазнав чимало горя. Він поховав дочку і сина, на старості років сам багато хворів. Останні роки життя провів у Харкові. Помер 8 червня 1898 року.

Слайд 5

Друкувався з 1840 року в «Литературной газете», «Отечественных записках», альманасі«Молодик». У 1883 році вийшла збірка поезій «Ворскло» У 1898 роцi «Слобожанщина». Помістив в альманаху «Молодик» (1843—1844) свої перші вірші. У день його похорону, вийшла збірка «Слобожанщина».

Слайд 6

А також: Багато віршів, у яких поет опирається на народні вірування у відьом, вовкулаків, лоскотарочку, у квіт папороті («Климентові млини», «На полюванні», «Ніч під Івана Купала», «Рибалки», «Вовкулака», «Лоскотарочка»). У деяких творах («Ткач», «Кравець», «Мірошник») Щоголів оспівував ремісницький побут та ремісницьку працю. Велика кількість його поезій присвячена романтичному зображенню історичного минулого України, насамперед Запорізької Січі й козаччини («Січа», «В степу», «Запорозький марш», «Орел», «Орлячий сон» тощо), образам запорожців. 

Слайд 7

Низка поезій присвячена образам української природи («Травень», «Осінь», «Степ», «Після бурі» тощо). Окремі вірші Щоголева позначені соціальними мотивами («Струни», «Завірюха», «Пожежа», «Маруся», «Бурлаки» та ін.). Багато віршів поета покладено на музику, і вони увійшли в пісенний народний репертуар («Пряха», «Черевички», «Зимовий вечір»). Посмертні видання творів Щоголева: «Твори. Повний збірник» (X. 1919), «Поезії» (К. 1926), «Твори», І — II (1930), «Поезії» (К. 1958), «Твори» (К. 1961).

Завантажити презентацію

Презентації по предмету Українська література